2019 Düğün Makyajı Trendleri

 

2019 yılında ışıl ışıl makyajla tamamlanmış güzel gelinler bizleri bekliyor. 2019 yılında hem gelinliklerde hem gelin saçlarında hem de gelin makyajlarında ışıltıyı ve doğallığı fazlasıyla göreceğiz. Siz de 2019 yılında evlenmeyi düşünüyorsanız o halde yazımızın devamına buyurun. Size ilham verecek makyaj önerileri yazımızda, keyifli okumalar.

2019 yılının gelinlerinin ışıl ışıl parladığını ve gençlikle ışıldadığını söyleyelim. 2019 yılında doğal makyaj trendleri gelin makyajlarına da yansımış durumda. Bildiğiniz gibi gelin makyajlarında genelde adeta dövme kapatan çok kalın yapıdaki fondötenler kullanılıyordu. Fakat bu mit artık geride kaldı. Makyajın kalıcılığını artırmak adına makyaj bazlarından faydalanan artistler makyajlarda ten makyajı grubunda ince formdaki ürünleri tercih ediyor. Gelinlerin akne, akne lekesi veya güneş lekesi problemi var ise bölgesel olarak kapatmayı hedefleyen makyaj artistleri kalın yapıdaki ağır fondötenleri kullanmaktansa makyaj süngeri yardımıyla renkli nemlendirici kadar ince ten makyajı ürünlerini gelinlere uyguluyorlar. Gelinlerin ışıl ışıl tenlerinin sırrı ise makyajdan önceki bakımda gizli..

Makyaj öncesi bakımda nem veren ışıltı veren kağıt maskeleri kullanan makyaj artistleri aynı zamanda gözlerdeki şişliği alan, göz altı morluklarını anında toparlayan özel formüldeki kremleri tercih ediyorlar. Bu kremler sayesinde hem göz altı makyajı daha kusursuz görünüyor hem de gelinlerin göz çevresindeki kırışıklıklar varsa göz çevresine ten ürünlerinin dolması engellenmiş oluyor. Dudak makyajında ise olabildiğince ışıltılı, parlak, sedefli tonlardaki rujlar tercih ediliyor. Özellikle gül kurusu tonları hemen hemen her ten grubuna hitap ettiğinden dolayı sedefli gül kurusu tonlarındaki rujlarıda 2019 yılında gelin makyajlarında çok sık göreceğiz. Aydınlatıcılar da ise sedefli, holografik yansımalı bej veya ten rengi tonlarındaki aydınlatıcıları sıklıkla görüyoruz. Bu aydınlatıcılar elmacık kemiklerinin üzerine, burun kemiğinin üzerine, dudağın üzerine ve göz kapaklarına uygulandığında ortaya bütünleşmiş bir makyaj görünümü çıkıyor. Makyajdan bahsetmişken manikür tercihlerinden de biraz söz edelim. 2019 yılında gelinler french manikürden yana. Gelinlerin en çok tercih ettiği manikür tarzı olan tırnakların ucunun hafif beyaz olduğu, tırnakların bembeyaz ve zarif gözüktüğü temiz gözüken bu manikür 2019 yılında da moda olmaya devam edecek.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz