2019 Yılı Gelin Ayakkabısı Trendleri Neler?

 

Gelin ayakkabısı bir gelin için hem konforlu olması açısından hem proporsiyonunu düzgün göstermesi açısından hem de rahat edebilmesi açısından oldukça önemlidir. Hatta en az gelinlik kadar gelin ayakkabısı alışverişinde de mutlaka yanınıza güveneceğiniz birkaç kişiyi alıp gitmeniz gerekiyor. Gerek görüntüsü zarif olmalı gerekirse tarzınızla uymalı. Tüm bunların yanı sıra tüm gün üzerinde olacağınız için ayaklarınızı rahat ettirmeli. Peki ama hepsini bir arada bulmak mümkün mü? Hem tarzınıza uygun hem rahat gelin ayakkabıları seçerken nelere dikkat edilmeli? Yazımızda 2019 yılında moda olan gelin ayakkabısı modellerini sizler için derledik. İşte o ayakkabılar, keyifli okumalar.

Dolgu topuk ayakkabılar

Gelin ayakkabısı denince hemen hemen her mağazaya girdiğinizde gözünüze ilk çarpan ayakkabı trendlerinden biri de dolgu topuk ayakkabılar. Dolgu topuk ayakkabılar hem yüksek topuklu olması hem de rahatlığı açısından gelinlerin ilk tercih ettiği ayakkabı seçeneklerinden biridir. Dolgu topuk ayakkabılar gelinliğinizi biraz daha yukarı taşıyacak bacak boyunu uzatacak ve nispeten diğer topuklu ayakkabılara göre ayağınızı biraz daha rahat ettirecek bir konfora sahiptir. 5-6 santim hatta 7-8 santim dolgu topuklu ayakkabılara rastlamak mümkündür. Bu tamamen sizin gelinlik seçiminize bağlı. Unutmayın gelin ayakkabısını aldıktan sonra gelinliğinizi tadilata vermelisiniz. Eğer gelinliğinizi gelin ayakkabınızı almadan önce tadilata verirseniz uzunluğunu kısalığını ayarlayamayabilir ve böylece bir ayakkabıya mahkum olmak zorunda kalabilirsiniz. Bizden söylemesi. Önce gelin ayakkabınızı tercih edin ardından gelinliğinize karar vererek tadilatını yaptırın. Emin olun çok daha muntazam bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Spor rahat ayakkabılar

Gelin ayakkabılarında şıklık bir yana rahatlığı daha çok önemseyen gelinlere özel olarak üretilmiş fakat hala şıklığından ödün vermeden spor konforunu koruyan ayakkabılara da rastlamak mümkün. Bu tarz ayakkabılar dolgu topuğa sahip oluyor. Genellikle converse tarzı ayakkabıların alt tabanı biraz daha yüksek olanlar gelin ayakkabısı olarak bezeniyor, süsleniyor. Dantelli, incili modeller veya ekstra kumaşlar ile kaplanmış daha şık ayakkabılar. Aklınıza ne gelirse. Bağcıklı veya spor olarak üretilen bu modeller ile hem rahat edebilir, hem de bacak boyunuzu yine biraz uzatabilirsiniz. Özellikle kır düğünlerinde bolca eğlenmek veya düğünden sonra arkadaşlarınız ile kırlarda doyasıya koşmak istiyorsanız bu harika bir ayakkabı seçeneği olacaktır.

 

Çok zarif stiletto tarzı ayakkabılar

Eğer nispeten hafif kısa veya balık modele sahip bir gelinliğiniz var ise ayakkabınız diğer gelinlik modellerine göre ekstra ön plana çıkacaktır. Sizde zarafetinizden ödün vermeyen bir gelin iseniz stiletto tarzı hafif rahatsızlık veren fakat oldukça şık bu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Stiletto tarzı ayakkabıları biraz daha konforlu hale getirmek için birkaç önerimiz var. Öncelikle bilekten bağlamalı stiletto tarzı ayakkabıları tercih edin. Bu bileğinizi kontrol altında tutacak ve ayakkabınızın ayağınızdan çıkmasını engelleyecektir. Unutmayın tüm günün stresi ve yorgunluk derken ayaklarınız hafif şişebilir veya terlemeye bağlı olarak ayağınızdan çıkabilir. Bunun önüne geçmek için ise silikon veya jel tabanlı ürünleri ayakkabınızın içine yerleştirebilirsiniz. 

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz