20’li yaşlar fiziksel ve ruhsal anlamda en genç ve aktif olduğumuz zamandır. Yüzümüz ve gönlümüz çoğunlukla çiçek açar, kişisel bakıma önem verme ihtiyacı hissedilir. Doğal güzelliği korumak için çeşitli yollara başvurulur. Farklı giyim ve saç modelleri deneme isteği en üst seviyededir. Peki bu genç yaşta bilinmesi gereken güzellik sırları nelerdir?

Her renk ruju deneyin. Gün içinde daha doğal görünmek istiyorsanız şeftali tonlarını tercih edin, gece davetinde kırmızı ruj ile cesaretinizi yansıtın. Bir partiye katılacaksanız renk renk rujları denemekten çekinmeyin. En genç olduğunuz çağlar en büyük cesareti hak eden zamanlardır.

Cilt bakımına önem verin. 20’li yaşlar yüzünüzün berrak ve çoğunlukla kozmetiğe bulanmadığı dönemlerdir. Bu dönemlerde farklı türde makyajlara yönelseniz bile, cildinizde bırakıp uyumayın. Gençliğinizde dikkatli baktığınız bir cilt geleceğe de kalır ve özgüveninizin her daim yüksek olmasını sağlar.Temiz ve kalıcı bir cilt istiyorsanız, cildinize gereken özeni göstermelisiniz.

Saçlarınızı farklı modellerde deneyin. Kakül bırakarak, saçlarınızı uzatarak veya omuz hizasında keserek saçlarınızı baştan yaratın. 20’li yaşlar saçların ve cildin en parlak olduğu zamanlardır. Bu sebeple, içinizde kalan saç modellerini beğenilme kaygısı yaşamadan deneyin. Bu yaşlar bir daha geri gelmeyecek fakat yaşadığınız o mutlu anlar ve deneyimler yanınıza kar kalacak!

Makyajın tekniklerini öğrenin. Genç yaşlarda makyaj tekniklerini öğrenmek, zamanla kuaföre ihtiyaç duymamanızı sağlar. Örneğin etkili bir göz makyajı için yapacağınız eyelinerin tekniklerini mutlaka bilin.  Öğrenmeniz açısından birkaç teknikten bahsedelim :

Düşük göz kapaklarına sahipseniz eyelineri ince bir şekilde uygulamalısınız. Yuvarlak gözleriniz varsa ve çekik görünmesini istiyorsanız, eyelineri kalın ve uzun kuyruklu tercih etmeniz gerekir.

Kendinize has kokunuz olsun. Güzel bir koku sizi yansıtır. Başkaları tarafından, farklı ortamlarda koklandığı zaman akıllara gelmenizi sağlar.

Uyuyun, dinlenin, beslenin. Güzel olmanın ilk yolu sağlıklı vücuda sahip olmaktır. Sağlıklı bir cilt makyaj olmadan güzel görünmenizi sağlar. Bu yüzden en önemli olan madde budur. Sağlığınıza yatırım yapmanız, yaşlandığınız zaman bile dinç ve aktif olmanızı sağlar. Düzenli spora, düzenli beslenmeye ve düzenli uykuya önem verin. Unutmayın sağlık olmadan elde edilen bir güzelliğin yararlı olması beklenemez.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz