4 Farklı Makyaj Süngeri Önerisi

 

Günümüzde hem ten makyajını uygularken hem de tüm makyajı bütünleştirmek isterken elimiz sürekli makyaj süngerlerine gidiyor. Birbirinden farklı makyaj süngerleri hem makyaj uygulamasını daha eğlenceli hem de pratik hale getiriyor. Eğer sizde pratiklikten yanaysanız tek bir makyaj süngeri ile tüm makyajınızı tamamlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yazımızda 4 farklı makyaj süngerinden ve işlevlerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Yumurta formunda makyaj süngerleri

Piyasaya ilk sürülen makyaj süngerleri arasında yer alan yumurta formundaki makyaj süngerleri aslında en sık tercih edilen modellerden biridir. Altında pofidik bir görünümünün olması bu kısmını rahat bir şekilde tüm yüz hatlarına fondötenin uygulanmasını sağlıyor. Ucundaki hafif sivri kısım ise hem kontür uygulamasında hem de göz altı kapatıcılarını uygulamada işe yarıyor. Eğer klasik bir makyaj süngeri arayışındaysanız tüm ten makyajınızı yumurta formundaki bu sünger ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Elmas formunda makyaj süngeri

Yapısı tıpkı bir elmasa benzeyen aslında makyaj masasında oldukça güzel duran ve aynı zamanda işlevsel olan elmas formundaki makyaj süngerinin avantajı birbirinden farklı kesik uçlarının bulunmasıdır. Bu kesik uçlar sayesinde gözaltına rahatlıkla kapatıcı uygulayabilir, burun kontürünü yapabilir yüzünüze fondöten, BB veya CC kremleri uygulayabilir ve allık uygulaması yapabilirsiniz. Tek bir makyaj süngeri ile birbirinden farklı ürünleri uygulamak hatta uç kısmı ile far bile uygulamak mümkün.

 

Göz çevresi kapatıcısını uygulamak için minik yumurta formundaki süngerler

Sadece göz çevresi kapatıcısını uygulamak veya burun kontürü gibi ufak kısımlardaki kontürleri yaymak adına yumurta formundaki süngerlerin çok daha mikro olanları üretildi. Bu mikro süngerler göz çevresini mükemmel şekilde kapatıcıyla aydınlatıyor ve üzerine pudra geçildiğinde bile fazla kalın durmasını engelliyor. Bu tarz süngerleri ayrıca küçük köşelerdeki kontör uygulamaları için de kullanabilirsiniz. Dudak çevresine kontür, uygularken burnunuza kontür uygularken hatta elmacık kemiklerinizin üzerine aydınlatıcı uygularken mikro yumurta formundaki makyaj süngerleri çok işe yarıyor.

 

Kesik uçlu makyaj süngeri

Kesik uçlu makyaj süngeri üzerinde yuvarlak bir hat bulunmayan makyaj süngerlerine deniyor. Bu tarz süngerler özellikle çok hızlı bir şekilde ten makyajı yapmak isteyenlerin kontürünü keskin göstermek isteyenlerin favorisi. Bizce de çok pratik. Siz de kendinize en uygun makyaj süngerini bulmak için mutlaka bu dört formdaki makyaj süngerini edinin ve deneyin. Eminiz pratik bir makyaj yapmak çok hoşunuza gidecek.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz