Daha çekici ve cesur görünmenin yolu dudakları kırmızı veya fuşya gibi rujlarla canlandırmaktır. Bu renkleri kullanmak cesaret ve öz güven ister. Bunlarla birlikte sabır ve dikkat de… Dudakları koyu renk rujlarla canlandırmak birkaç dikkatli adımdan oluşur. Aşağıda sıralayacağımız adımları dikkatle uygulayarak dudaklarınızı cesur renklerle vurgulamanın tadını çıkarın.

Birinci adım : Koyu renk rujlar dudaklardaki pürüzleri ve kuru bölgeleri daha çok açığa çıkarır. Bu yüzden öncelikle alkol ve gliserin bulundurmayan dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı nemlendirin. Dudaklarınızı bu şekilde canlandırın ve makyaja hazır hale getirin.

İkinci adım : Rujun kalıcı olması ve dudaklarınızda daha uzun süre kalması için baz uygulayın. Bu adımı uygulayarak, rujun dudaklarınızda eşit şekilde yayılmasını garanti altına almış olursunuz.

Üçüncü adım : Sınırları belli olmayan dudak ruju  daha dikkatsiz şekilde sürmenize neden olabilir. Bu yüzden dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızın sınırlarını belirleyin. Dudaklarınızın sınırlarını belirlemeniz, şeklinin ortaya çıkmasını ve rujun dans edercesine göz alıcı olmasını sağlar.

Dördüncü adım : Bir fırça yardımıyla ruju sürün.Dudak kaleminin oluşturduğu sınırları kamufle etmek için yumuşak şekilde kalemi ruj ile karıştırın.

Beşinci adım : Ruj sürme işlemi bittikten sonra, rujun kalıcılığını arttırmak amacıyla tek kat biçiminde olan mendili dudağınızın üstüne koyun. Transparan bir pudrayı fırça yardımıyla mendilin üstünden dudaklarınıza uygulayın. Mendili çıkarın ve dudaklarınıza bir kat daha ruj uygulayın.

Yukarıdaki beş adımı uygulayarak dikkat çekici dudaklara ulaşabilirsiniz. Koyu renk rujlar dudakları ön plana çıkaracağı için göz makyajının daha hafif olmasını tavsiye ederiz. Dudaklarınız için  gösterdiğiniz özeni kıyafetlerinize ve saçlarınız için de göstermelisiniz. Kıyafet ve saçıyla uyumlu olmayan makyaj abartılı görünmenize neden olabilir. Bu yüzden saçınız, makyajınız ve kıyafetinizle bütün oluşturun ve bir bütün olarak ilham verin!

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz