A Kesim Gelinlik Modelleri

En sık tercih edilen gelinlik modellerinden biri olan A kesim gelinlik modellerinin birbirinden farklı türlerini yazımızda sizler için derledik. Sizde A kesim gelinlik modeli denemek istiyorsanız fakat size yakışıp yakışmayacağından endişeliyseniz bu püf noktaları eminiz işinize yarayacaktır, keyifli okumalar..

A Kesim Gelinlik Modeli Kimlere Yakışır?

A kesim gelinlik modelinin en güzel yanı kısa boylu, uzun boylu, kilolu veya zayıf demeden hemen hemen her vücut tipine yakışıyor olmasıdır. Joker bir parça olan bu gelinlik modelini tercih edecekseniz güpür dantelli, işlemeli olması ekstra zarif görünmenize yardımcı olacaktır. A kesim gelinlik modelleri genel olarak sade bir tarzda sahiptir. Bu yüzden sizi olduğunuzdan daha zayıf ve daha zarif gösterecektir. Bu tarz gelinlikleri renklendirmenin ve gösterişli hale getirmenin en güzel yolu göğüs kupundan başlayan, üzerindeki işleme detaylardır. Bu tarz işleme detaylarına dikkat ederek gelinliği daha şık hale getirebilirsiniz.

A kesim gelinlik modellerinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri gelinliğin aşağı doğru hafifçe açılış kısmının göğüs kupunun hemen altından başlıyor olmasıdır. Bu bacak boyunuzu daha uzun gösterirken gövde kısmınızı daha orantılı gösterecektir. Yani proporsiyonunuz çok daha düzgün belirgin olacaktır. A kesim gelinlik modellerinin ince kollu olanlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Bu omuzlarınızın genişliğine de vurgu yapacak, aynı zamanda boyun ve omuz bölgenizi de çok daha zarif gösterecektir.

Bu tarz gelinlik modellerinin kuyruk kısımları uzun olanları da bulunuyor. Kuyruk kısımları uzun olan gelinlikler genel anlamda boyunuzu biraz daha uzun göstermeye yardımcı olacaktır. Fakat fazla abartmamak kaydıyla. Çünkü A kesim gelinlik modellerine kesim tarzından dolayı boynuzu uzun göstermesi için belinizin hemen altından oyuntusu başlamaktadır. Bu oyuntu sayesinde bacak boyunuz daha uzun görünmektedir. Fakat aşırı uzun kuyruk modelleri proporsiyonunuzu bozabilir. Bu yüzden A kesim gelinlik modellerini tercih ederken göğüs kupunun muhteşem bir şekilde üzerinize oturmuş olmasına, belinizin tamamen dapdar olmasına ve kesiminin açılarak aşağıya doğru inmesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Bu gelinlik modellerinin altına dilediğiniz gelin ayakkabısını tercih edebilirsiniz. Uzun bir gelinlik modeli olduğundan dolayı gelen ayakkabınız nasıl çok fazla görünmeyecektir. Bu yüzden daha rahat, daha yüksek topuklu modelleri de tercih edebilirsiniz. A kesim gelinlik modellerine yakışan en güzel tül çeşidi ise hayal duvak denilen sadece tülden ibaret olan duvak çeşididir. Siz de bu iki muhteşem parçayı bir araya getirerek zarif bir gelin olabilirsiniz!

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz