Alın Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin Neler Yapılabilir?

 

Yıllar geçtikçe alın kırışıklıkları ekstra ön plana çıkar ve özellikle fazlaca mimik yapan biriyseniz alın kırışıklıkları yüzünüzün en önemli noktalarından birinde kendini belli eder. Alın yüzün ilk dikkat çeken ve yüzün dengesini sağlayan bölgelerden biridir. Bu yüzden alnımızda bulunan karışıklıklar diğer bölgedeki kırışıklıklara oranla kendini çok daha fazla belli etmektedir. Peki alın kırışıklıklarını önlemek veya geciktirmek mümkün mü? Mevcut alın kırışıklıklarını gidermek, görünüşlerini minimuma indirmek için neler yapılabilir? Yazımızda tüm detayları bulabileceksiniz, keyifli okumalar.

Alın kırışıklıklarının en büyük nedeni cildin nemsiz kalmasıdır. Nemsiz kalan cilt çok daha çabuk yaşlanır ve karışıklık belirtilerini çok daha erken göstermeye başlar. Düzenli olarak cildinizi nemlendirmek sadece nemlendirici ile kalmayıp aynı zamanda serum tarzı yağlar ile yüzünüze düzenli masaj yapmak ince kırışıklıkların görünümünü minimuma indirir, hatta tamamen görünmez hale getirebilir. Fakat oluşmuş mevcut kırışıklıklarınız var ise iş biraz daha farklı yöntemlere kayabilir.

Botoks yöntemi

Botoks ince çizgilerin görünümünü gidermek için uygulanan en popüler estetik işlemlerinden biridir. Botoks etkisini 1 ile 3 gün içerisinde gösterir, bir hafta içerisinde ise tamamen oturur. Düzenli olarak botoks yaptırmak ve en önemlisi 25’li 30’lu yaşlarda botoksa başlamak bu kırışıklıkların oluşmasını engeller. Peki oluşmuş kırışıklıklarda botoks işe yarıyor mu? Elbette, hyaluronik asit takviyesi ile botoks yapıldığında kırışıklıklar bir anda doluyor ve biraz daha şişkin bir cilt görünümü yaratılarak daha genç bir cilde kavuşulmuş olmuş. Kırışıklıkların en belirgin olduğu yerlerden biri olan alın bölgesine krem ve serum ürünleri uygularken düzenli olarak masaj yapmak minik kırışıklıkların görünmesinide engelliyor. Ayrıca güneşe çıkmadan evvel mutlaka güneş koruyucu ürünleri kullanmalı, gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak adına gözlük kullanmalısınız. Gözlük kullandığınızda güneşin zararlı ışınlarından korunmak adına alnınızı çatmamış ve böylece yeni kırışıklıkların oluşmasına mahal vermemiş olacaksınız. Ayrıca minik kırışıklıkların oluşmasını engellemek adına mutlaka düzenli olarak su içmek düzenli uyku uyumak ve en önemlisi stres gibi faktörlerden uzak durmak önemlidir. Sizde günlük hayatta minik birkaç dokunuş ile kırışıklıklarınızı geciktirebilir, oluşmalarını uzun süre engelleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz