Allık Çeşitleri ve Kullanım Önerileri

Dinamik, canlı, bebek gibi görünen bir cildi daha da ön plana çıkartan en önemli makyaj malzemelerinden biri de şüphesiz allıklar! Yorgun görünümün izlerini bir anda silen, hatta hastayken bile donuk cildinizi bir anda canlandıran allıkların da birbirinden farkı çeşitleri bulunuyor! Yazımızda allık çeşitlerinden ve çeşitli makyaj trendi önerilerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar..

Jel Formda Allıklar

Jel formdaki allıklar henüz yeni yeni piyasaya sürülen ve 2019 yılında oldukça popüler olan allık çeşitlerinden. Jöle gibi eğlenceli görünen ve hatta yarı şeffaf allıkların içinde çiçek bulunan bu harika allıklar makyaj koleksiyonunuza mutlaka eklemeniz gereken makyaj malzemelerinden! Yanağa hafif ıslak ve canlılık katıyorlar!

Kremsi Allıklar

Krem allıkları hem el ile kolayca uygulayabilir hem de makyaj yapmadığınızda bile kullanarak cildinize canlılık katabilirsiniz. Dokusuz bir forma sahip oldukları için her cilt tipine uygun olan bu allıklar 2019 yılında denemeniz gereken makyaj malzemelerinden!

2019 Yılında Allık Renkleri ve Çeşitleri Nasıl?

2019 yılında ten makyajında öne çıkan ilk detay allık renkleri. Yoğun allık kullanımını göreceğiz. Özellikle şeftali tonlarda veya hafif kızarmış yanaklara sahip olmak için kırmızı tonlarda allıklar çok sık kullanılıyor. 2019 yılında podyumlarda modellerinin üzerinde gördüğümüz ve oldukça doğal duran yanaklara sahip olmak için krem veya likit formdaki allıkları tercih edebilirsiniz. Bu tarz allıklar halihazırda hafif olan ten makyajınızı gölgelemeyecek ve bir o kadar doğal durarak sanki kendi yanağınızın kızarıklığıymış gibi görünecek. Allıkları biraz daha yoğun uygulamanızda hiçbir sakınca yok. Çünkü zaten ten makyajınız  oldukça hafif olacağı için allık kullanımını istediğiniz kadar abartabilirsiniz. Sağlıklı ten görünümünü devam ettirmek için aydınlatıcı kullanımı ise tam gaz devam ediyor.

Allıkların Tamamlayıcısı Makyaj Trendleri Neler?

Elmacık kemiklerinizin, şakaklarınızın üst noktalarına likit formdaki aydınlatıcıları uygulamayı ihmal etmeyin. Dudaklarda ise lolipop bir görünüm için sadece dudak parlatıcısı kullanımı yaygın. Dudak parlatıcısının daha renkli formda olanlarını da tercih edebilirsiniz. İşte 2019 yılında bizi doğal, ıslak bir ten, boş gözler ve kırmızı yanaklar bekliyor. Gördüğünüz gibi yapımı birkaç dakika sürecek ve tamamen kendiniz gibi olacağınız bu doğal makyaj 2019 yılında oldukça hit olacak.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz