Aloe Vera Jelinin Kullanım Alanları

 

Evinizde aloe vera bitkisini besliyorsanız o halde aktif şekilde kullanmaya ne dersiniz? Bir bitki olarak görünüşü çok güzel olan bakımı ise nispeten diğer bitkilere oranla kolay olan aloe vera bitkisini aktif şekilde nasıl kullanabilirsiniz? Aloe vera jeli hangi alanlarda hangi durumlarda kullanılabilir? Yazımızda aloe vera ile ilgili merak ettiklerinizin cevaplarını bulabileceksiniz, keyifli okumalar.

Cilt tahrişlerinde aloe vera kullanımı

Hassas bir cilde sahipseniz en ufak bir sürtünme hareketi veya iritasyon da cildiniz hemen kızarıp tahriş oluyor ise cildinizi yatıştırmak kızarıklığını almak için deneyebileceğiniz en ideal içeriklerden biri aloe veradır. Aloe vera jeli sayesinde kızarıklık minimuma iner, ayrıca cildinizin üzerinde bulunan tahriş miktarı anında yatışır ve onarılır. Sizde tahriş olan bölgeler için bir miktar aloe vera bitkisini kesip içerisindeki jeli direkt cildinize uygulayabilirsiniz.

Kaşıntı için aloe vera kullanımı

Alerjik reaksiyonlarda genellikle doktorların verdiği ilaçlar tercih edilir. Özellikle yoğun bir alerjiniz var ise herhangi bir yiyeceğe alerjiniz varsa bu durumlarda aloe vera jelini kullanmayınız. Fakat ufak bir böcek sokması, kaşıntı ve kızarıklık durumu var ise o halde bu kaşıntıyı gidermek için aloe vera jelini kullanabilirsiniz. Aloe vera jeli özellikle minik sineklerin soktuğu yerleri sık sık kaşıyıp tahriş ettiğinizde çok işe yarayacaktır. Çocuklarda minik böcek sokmalarında aloe vera jelini doğal bir şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle yazın sivrisinek sokmalarına karşı aloe vera jeli onarıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir.

 

Saç derisindeki yaralar için aloe vera jeli kullanımı

Saç derinizde yoğun şekilde kepeklenme ve kaşıntı ile oluşan yara problemi var ise aloe vera jeli sorununuzu çözecektir. Aloe vera içerdiği birbirinden faydalı mineraller ve vitaminler sayesinde derinin daha çabuk onarılmasını sağlar. Bu gibi durumlarda saç derinizin daha çabuk kabuk bağlamasına, kaşıntının geçmesine ve hassasiyetin giderilmesine yardımcı olur. Bir miktar aloe vera jelini kabuk bağlamış bölgeye yoğun bir şekilde uygulayın. Ardından kurumasını bekleyin. Saçlarınızın iç kısmında bulunan yaraların çabuk geçtiğini fark edeceksiniz.

 

Kabuk bağlayan yaralarda aloe vera jelinin kullanımı

Kabuk bağlamış yaraların cildinizde iz bırakmamasını istiyorsanız aloe vera jeli işinizi görecektir. Aloe vera jeli sayesinde kabuk bağlamış yaralar hızla dökülecek ve ardından iz bırakmayacaktır. Çünkü aloe vera jeli onarıcı bir etkiye sahiptir ve cildinizin iyileşme hızını arttırırken leke probleminide ortadan kaldırır. Siz de aloe verayı etkin şekilde kullanın hayatınızı kolaylaştırın.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz