Stil sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk ve en önemli şey ‘ azın çok olduğuna’ inanmaktır. Elinizde olan altın değerindeki kıyafetleri ve aksesuarları ne şekilde kullanacağınızı bilmiyorsanız stil sahibi olamazsınız. Az kıyafet ve aksesuar ile stil sahibi olabilirsiniz, aynı şekilde çok giysi ve takı ile de stil sahibi olabilirsiniz.  Nasıl mı? Aşağıda sıralayacağımız altın değerindeki tavsiyeler stil sahibi olmanın yollarını önünüze çıkaracak.

Gardırobunuzu yeniden düzenleyin. Çoğu kişi kullanmadığı kıyafetleri bile ‘belki ileride lazım olur’ düşüncesiyle gardırobunda saklar. Gelin görün ki ileride lazım olması beklenen kıyafetler hiç kullanılmaz ve kıyafet kirliliğine neden olarak ana parçaların gün yüzüne çıkmasını engeller. Stil sahibi olmanın birincil aşaması gereksiz parçalardan kurtulmaktır. Bu yüzden size ve sahip olmak istediğiniz tarza zıt düşen parçaları gardırobunuzdan çıkarın.

Renklerin gücünü küçümsemeyin. Tüm renklerin kendine ait bir anlamı vardır. Bazı renkler gardıropta olmazsa, gardırobun eksik olmasına neden olur. Bu önemli renkleri mutlaka bilmelisiniz. Siyah ve beyaz en zor anda kurtarıcı olan temel renklerdir. Siyah bir elbise veya siyah pantolon beyaz tişört ikilisi en zor anınızda kurtarıcınız olacaktır. Temel renklere öncelik verdikten sonra canlı renklere yer ayırın. Gardırobu açtığınızda gönlünüzün açılması, hangi renklerin sizi karşıladığına bağlıdır.

Kendi bedeninizden şaşmayın. Bedeninizden küçük olan kıyafetler hoş görünmenizi sağlamaz. Aksine, saklamak istediğiniz bölgelerin daha çok belli olmasına neden olur. Bedeninizden büyük kıyafetler ise her ne kadar rahat olmanızı sağlasa da özensiz görünmenize neden olur. Kendi bedeninize uyan kıyafetler almanız hem rahat hem şık olmanızı sağlar.

Aksesuarlar basit bir kombinin kurtarıcısıdır, unutmayın. Düz renk kıyafetinizin daha canlı görünmesi, şık bir kemer veya kolye ile mümkün hale gelir. Veya basit şekilde bağladığınız saçınız bir küpe veya toka ile daha anlamlı hale gelir.

Ana parçaları gardırobunuzda mutlaka bulundurun. Trençkot, beyaz gömlek, kot pantolon gibi parçalar her sezon kullanılabilen ana parçalardır. Tarz olmak adına bu parçaları görmezden gelmek, zor anlarınızda yalnız kalmanıza neden olur.

Oluşturun. Tarz sahibi olmanın en özel kısmı budur. Sıradan kıyafetlere yeni heyecanlar katın. Gardırobunuzda boyun aksesuarı olarak kullanılmayı bekleyen fuları, kemer, saç bandanası veya bileklik olarak kullanın. Şık bir broş ile düz renk çantanıza ayrı bir hava katın. Oluşturmak yeniden oluşmanızı sağlar, unutmayın.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz