Ankastre Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Henüz yeni evleniyor, evinizin eşyalarını yeni alıyor veya mevcut eşyalarınızı yenilemek istiyorsanız sıra ankastre seçimi geldiğinde bir kez daha düşünmeniz gerekebilir. Çünkü ankastre seçimi dekor olarak hem de mutfağınıza uyum sağlaması ve pratik olması açısından oldukça önemlidir. Uzun ömürlü ankastre seçerken nelere dikkat edilmelidir? Evinizin dekoruna uygun ankastre eşyalar nasıl tercih edilir? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

Ankastre eşya tercih edilirken dikkat edilmesi gereken en temel nokta elbette kullanıcı yorumlarıdır. Eğer aklınızda herhangi bir markanın herhangi bir modeline ilginiz var ise o halde bu modeli internetten araştırmayı sakın ihmal etmeyin. Kullanıcı yorumları %80 oranında ürünü beğenip beğenmeyeceğinizi etkiler. Daha evvel bu ürünü kullanmış kullanıcıların olumlu ve olumsuz yorumlarını ölçüp biçip tarttıktan sonra almaya karar verebilirsiniz. Ankastre tercih ederken dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta yenilikçi tasarımlara öncelik vermektir.

Ergonomik tasarımlı ürünler her zaman size kendinizi daha fazla rahat ettirecektir. Mutfakta geçirdiğiniz zaman profesyonel yemek hazırlama ihtiyacınıza göre de daha farklı ergonomik tasarımları tercih edebilirsiniz. Endüstriyel tarzdaki ankastre ürünler ise mutfağınıza hem ayrı bir şıklık katacak hem de daha uzun yıllar kullanmanıza yardımcı olacaktır. Peki ama görsel ve dekorasyon olarak ankastre tercih ederken mutfağınızın dekorasyonuna nasıl uyum sağlamasını sağlayabilirsiniz?

Eğer ahşap ağırlıklı bir mutfağa sahipseniz siyah ankastreler mutfağınıza çok yakışacaktır. Fakat mutfağınızın iç açıcı olması, bembeyaz görünmesi hoşunuza gidiyor ise günümüzde üretilen hem cam hem de bembeyaz içinizi açacak ve ferahlatacak mutfağınızı daha geniş gösterecek ankastrelerde mevcut. Bir diğer ankastre modeli ise tamamen endüstriyel tarzda metal aksamlı olanlar. Bu tarz modeller hemen hemen her mutfağa uyum sağlar. Endüstriyel görüntüsüyle daha profesyonel bir mutfak görünümü için idealdir. Ankastre tercih ederken gerek ocak, fırın, davlumbaz gerek ise diğer bütünleştirici parçalara dikkat ederken mutfağınızın boyutlarını da göz önüne alın. Çok büyük mutfaklar için daha büyük davlumbaz ve ocaklar tamamlayıcı olurken minimal ve sade aynı zamanda alandan tasarruf eden küçük mutfaklar için set üstü tarzındaki ankastreler daha uygun olacaktır. Siz de bu fikirleri aklınızın bir köşesine not ederek Hayalinizdeki ankastre eşyaları bulmaya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz