Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Baharın gelmesiyle birlikte içimizde cıvıldaşmalar, kuşların uçuşması, güzel çiçeklerin açması ve en önemlisi evimizin de bahar havasına uyum sağlaması geliyor. Evimizi bahar havasına uydurmak, temizlemek ve yenilenmek için bahar temizliği yapıyoruz. En pratik bahar temizliği önerileri ise yazımız da. Siz de bu sıralamayı takip ederek evinizde çok daha kolay ve etkin bir şekilde bahar temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz, keyifli okumalar.

Bahar temizliğini bir haftaya yaymak akıllıca olacaktır. Çünkü birkaç günde yapılan bahar temizliği hem içinize sinmeyecek hem de bedenen sizi zorlayacaktır. Evinizde bahar temizliği yaparken elbette halıları temizleyerek işe başlayın. Eğer halılarınızın yıkanması gerekiyor ise yıkama firmasına gönderebilir ya da sadece minik lekeleri temizleyerek daha temiz bir hale getirebilirsiniz. Evinizde süpürgeyi kullandığınız günlerde her zamankinden biraz daha yoğun ve derinlemesine bir temizlik yapmak adına elektrik süpürgenizi en yoğun ve en üst seviyeye getirin..

Bu tüm dipte birikmiş tüm kirlerin ve tozların alınmasına yardımcı olacak. Süpürme işlemini bitirdikten sonra sıra vileda ile toz alma işleminde. Her odaya ayrı su değiştirerek viledalama işlemini yaparsanız büyük çoğunlukla tozlardan kurtulmuş olacaksınız. Tozlardan kurtulmak deyince aklımıza elbette mobilyaların tozları geliyor. Mobilyaların tozlarını derinlemesine almak için daha evvel hiç kullanmadığınız temiz bir bez kullanmanızı öneriyoruz. Bu konuda silikon yüzey temizleyicileri size yardımcı olacaktır. Mikrofiber bez ve silikon yüzey temizleyicileri ile mobilyalarınızda bulunan tozları derinlemesine aldıktan sonra sıra geldi tuvalet ve banyo temizliğine..

Tuvalet ve banyo temizliğini önceden ozon veya diğer asidik maddeleri kullanarak temizleme işlemini yapmanızı öneriyoruz. Bu sürede tüm mikroplar çözülecek ve sizlere bembeyaz temiz bir fayans kalmış olacak. Banyo temizliği demişken duşakabin temizliğinde de kireç çözücü ürünleri kullanmalısınız. Ilık su ile duruladığınız duşakabininiz ve küvetiniz daha parlak hale gelsin istiyorsanız parlatıcı cilalardan faydalanabilirsiniz.

Mutfak temizliğini ertesi günü bırakmanızı öneriyoruz. Ertesi gün mutfak temizliğine giriştiğinizde ise aspiratörünüz, aspiratörün filtresi, ocak ve fırın temizliği daha sonra da tüm dolapların temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Ardından kilerinizi temizleyerek tarihi geçmiş ürünleri ayırmalı, ürünleri havalandırarak yeniden kavanozlamalı ve tarih etiketlerini basmalısınız. Sıra geldi cam temizliğine. Cam temizliği için mutlaka hava durumunu kontrol etmelisiniz. Yağışlı olan bir haftada cam temizliği yapmak maalesef sadece yorulmanıza neden olacaktır.

Eğer yağışsız bir hafta ise cam temizliğini aynı günde tüm camları temizleyerek yapabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi derinlemesine bahar temizliği neredeyse bitmek üzere. Son dokunuşlar için evinize yeni bir atmosfer ve yeni bir neşe katmak adına yepyeni ev kokuları satın alabilir, renkli kırlentler ile salonunuzun dekorasyonunu değiştirebilir, yatak örtünüzü bahara uygun hale getirmek için rengarenk kılıflar geçirebilirsiniz. Şimdiden Bahar temizliğinizi bitirmiş bulunuyorsunuz. Böylece evinizde tıpkı ruhunuz gibi cıvıl cıvıl bahara uygun hale gelmiş olacak. Şimdiden kolay gelsin.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz