Balkon Dekorasyonu Fikirleri

 

Eğer bir apartman dairesinde oturuyorsanız dış dünya ile bağlantınızı sağlayacak size kendinizi ferah ve taze hissettirecek en önemli odalardan biri de balkondur. Balkon düzenli ve düzgün bir şekilde dekore edildiğinde bir oda olarak kullanılabilecek kadar işlevsel hale gelebilir. Peki bizim hava ile olan temasımızı sağlayan, kendimizi motive etmemizi sağlayan balkonlarımızı dekore etmemiz için nasıl fikirlere ihtiyacımız var? Keyifli okumalar.

Balkon dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken en temel nokta mutlaka düzenli ve tertipli bir yerleşimdir. Mutfak balkonunuzu daha küçük olmasından şikayet ediyorsanız daha aktif kullanabilmek için raf sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Raf sistemlerine yeşil yapraklı bitkilerinizi veya kütüphane gibi kullanabileceğiniz kitaplarınızı koyduktan sonra bir de üzerine cam balkon yaptırırsanız adeta ayrı bir oda yaratmış olacaksınız. Cam balkon fikri özellikle küçük evlerin olmazsa olmazlarından. Adeta eve yeni bir oda eklenmişcesine kullanışlı hale getiren cam balkon fikrini eviniz çok küçükse değerlendirmelisiniz.

Peki nispeten daha büyük balkonlarda nasıl dekorasyon yapılmalı? Balkon dekorasyonunda zemin çok önemlidir. Eğer burayı bir oda gibi kullanacaksınız zemine özel halıfleks döşetebilir ve cam balkon fikri ile kanepelerinizi ve minik sedirlerinizi balkona taşıyabilirsiniz. Bu fikirden yola çıkarak balkonunuza minik bir kütüphane yapabilir veya balkonunuzu bir çalışma alanına dönüştürebilirsiniz. Balkonunuz da sarmaşık gibi etrafı saran ve yeşil gösteren bitkiler kullanmakta daha ferah ve etnik bir ortam yaratacaktır. Akşam sefası için mutfaklarınızın veya salonlarınızın balkonuna aydınlatmada döşeyebilirsiniz. Minik aydınlatmalar sayesinde balkonlarınız çok daha neşeli bir görünüme ulaşacaktır. Küçük rüzgar gülleri eğer bahar aylarına girdiyseniz harika bir ambiyans yaratacaktır. Lale soğanları, rengarenk çiçeklere sahip balkonlar ve en önemlisi akşam sefası bitkisi ile mis gibi kokan balkonlar size kendinizi daha ferah ve huzurlu hissettirecek, balkon sefası yapmanıza yardımcı olacaktır. Balkonda herhangi bir yiyecek içecek tüketmek istiyorsanız minik zigon sehpalar dan faydalanabilirsiniz. Bu tarz sehpaların katlanabilir olması balkonunuzda fazla yer kaplamaması açısından çok önemlidir. Ayrıca balkon aydınlatmalarında daha etnik ve farklı aydınlatma çeşitleri kullanabilir farklı bir ortam etkisi yaratabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz