Beslenme Alışkanlıklarınız Cilt Kalitenizi Nasıl Etkiler?

Cildimize yaptığımız peeling, maske, nemlendirici gibi yaptığımız bakımlar bir yana aslında nasıl beslenme alışkanlığı ile sağlık bulurlar.. Hal böyle olunca uzun süre kötü beslenme, su tüketiminin azalması, sebze yeme alışkanlığının olmaması gibi durumlarda cildinizin kalitesi düşer, hatta donuk ve mat bir görünüm kazanabilir..

Cilt, Saç, Tırnak Sağlığı İçin Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin

Cildiniz, saçlarınız hatta tırnaklarınız bile yeşil yapraklı sebzelerden alacağınız vitaminler sayesinde sağlık bulurlar. Saçlarınızda dökülme, cildinizde pullanma, matlık problemleri yaşıyorsanız cildinizi istediğiniz kadar dışarıdan besleyin ve en lüks kremleri kullanın, yararlı olmayacaktır. Cildinizi içeriden beslemeniz en önemli faktör. Haftanın birkaç günü ıspanak, pırasa, yeşil yapraklı diğer sebzeleri yiyerek sofranızdan salatayı eksik etmeyerek cildinizin ışıldamasını ve cilt kalitesinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Tekdüze Beslenmek te Oldukça Zararlı..

Sürekli et yemek, sürekli aynı gıdayı tüketmek, kısacası beslenme düzeninizde çeşit bulunmaması da aslında oldukça sağlıksız bir durum teşkil ediyor..

Renkli beslenmek cilt sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Sadece sebzelerle sınırlı kalmayın. Meyveleri düzenli tüketmekte cildin ışıltısını ve rengini düzenliyor. Eğer bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız haftanın birkaç günü havuç tüketimini artırarak daha bronz, daha sağlıklı bir tene sahip olabilirsiniz. Ayrıca kırmızı meyvelerin antioksidan özellikte olduğunu da unutmayın. Cildinizdeki toksinleri atmak, gözeneklerin daha temiz kalmasını sağlamak ve yağlanmayı kontrol altına almak için kırmızı renkli meyveleri böğürtlen, çilek gibi meyveleri daha sık tüketmelisiniz.

Su Tüketiminin Önemi

Dengeli beslenmek kadar su tüketimi de çok önemlidir. Günlük iki buçuk, üç litre su içmeyi sakın ihmal etmeyin. Gerek diyet sırasında, gerekirse diyet yapmıyor olun mutlaka su tüketiminizi kontrol altında tutun. Yeterli su tüketimi olmadığında ciltte donuklaşma, matlaşma, kuruluk hatta egzamatik problemler bile olabilir. Cildinizi içeriden beslemek ve tüm organlarınızın sağlığı için mutlaka su tüketimine önem vermelisiniz. Düzensiz yapılan diyetler ile birlikte iç organlarınızın iflas etmesi, cilt kalitenizin bozulması içten bile değil. Profesyonel bir ortamda sizin bedeninizi tanıyarak size özel yazılan diyetleri uygulamanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz