Beyaz Göz Kaleminin 5 Farklı Kullanım Alanı

 

Makyaj artistlerinin ellerinden düşmeyen beyaz göz kalemleri çeşitli makyaj uygulamalarında farklı teknikler ile kullanıldığında ortaya bambaşka sonuçlar çıkabiliyor. Beyaz göz kalemi deyip geçmeyin. Siz de bu yöntemleri deneyerek makyajınızı daha kusursuz ve profesyonel bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızda beyaz göz kalemini kullanabileceğiniz 5 farklı noktadan bahsettik, keyifli okumalar.

1- Göz Kapaklarında

Beyaz göz kalemi genel anlamda gözün içine sürülüp gözleri biraz daha açık ve iri göstermek için kullanılsa da aslında harika bir baz niteliği taşır. Beyaz göz kalemi göz kapaklarınıza sürü parmaklarınız yardımı ile iyice yaydığınızda ortaya muhteşem bir göz bazı çıkar. Bu sayede uygulayacağınız farlar rengini çok daha fazla belli edecektir.

 

2- Göz Pınarlarında

Göz pınarlarını aydınlatmak, gözlerinizin daha berrak ve açık görünmesine yardımcı olur. Gözlerinizin daha dinç, daha büyük görünmesi için göz pınarlarınızı aydınlatmak adına beyaz göz kaleminden faydalanabilirsiniz. Beyaz göz kalemi herhangi bir sedef ve sim içermediğinden dolayı ortaya çok doğal bir görünüm çıkartacaktır. Göz pınarlarınıza beyaz göz kalemini hafif bir şekilde uygulayın. Hatta gözünüzün alt kısmında orta yerine kadar hafif bir şekilde beyaz göz kalemini getirin. Ardından serçe parmağınız yardımıyla hafif hareketler ile dağıtarak kalemin tamamen rengini kaybetmesini sağlayın. Bu hafif aydınlık görüntü gözlerinizin daha biçimli, daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

3- Dudaklarda

Dudaklarınızın yüksek noktalarına aydınlatıcı uygulamak dudaklarınızı daha dolgun ve kalkık gösterecektir. Bunun en etkili yollarından biri de dudak çevrenizin dış kısmından beyaz göz kalemi ile geçmektir. Dudak çevrenizi aydınlattığınızdan dolayı dudaklarınızın çevresi daha beyaz, pürüzsüz ve en önemlisi dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Parmaklarınız yardımıyla beyaz göz kalemini iyice dağıtmayı ihmal etmeyin.

 

4- Burun Kontüründe

Kremsi formüldeki beyaz göz kalemini sadece burnunuzun kemikli noktasına ve burun ucunuza uygulayarak dağıttığınızda ortaya çok doğal bir aydınlatıcı görünümü çıkacaktır. İyice dağıtmaya ve parmaklarınızın ısısı yardımıyla kremsi formüldeki beyaz göz kalemini teninizle bütünleştirmeye özen gösterin. Bu uygulamadan beyaz ve buğday tenliler faydalanabilir. Fakat esmer tenliler için beyaz göz kalemi uygulaması biraz abartıya kaçabilir

 

5- Gözlerin İç Kısmına

Asıl amacı gözlerin iç kısmına uygulanmak olan beyaz göz kalemini göz pınarlarından devam ederek gözün iç kısmına hatta üst kirpik dibinde uygularsanız gözünüzün beyaz kısmı daha beyaz, aydınlık görünecektir. Bu da daha dinlenmiş bir görünüm yaratacak aynı zamanda küçük gözlülerin ihtiyacı olan o büyük göz efektini vermeye yarayacaktır. Sizde eliniz de bulunan beyaz göz kalemini birbirinden farklı teknikler ile kullanarak ortaya profesyonel makyaj görünümleri çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz