Her insan ömrünü mutlu anlarla doldurmak ister. Mutluluk insanın yaşamı daha anlamlı hale getirmesini  ve geçmişten ders alarak ilerlemesini sağlar. Kişisel gelişimi arttırıcı bir etkisi vardır. Yapılan araştırmalar kalıcı mutluluğun yollarını bulmuştur. Bu yolları hayatınıza uygulayarak kalıcı mutluluğu elde edebilirsiniz!

Az uyumak marifet değildir, gerektiği kadar uyuyun.

Yapılan araştırmalara göre kesintisiz uyumak insanları daha mutlu etmektedir. 4.5 saatin altında uyumak ise depresyon riskini ve ciddi hastalıklarla karşılaşma riskini arttırmaktadır.

Hedefleriniz olsun.

Bir amaç edinmek olumlu duyguları harekete geçirerek mutlu olmanızı sağlar. Kısa veya uzun vadeli hedefler, kendinizi o işe adapte ederek sorumluluk duygunuzun artmasını ve yaşamı ciddiye almanızı sağlar.

Size değer veren dostlar biriktirin.

İnsanın kendini yalnız hissetmesi umutsuzluk hissetmesine neden olur. Umutsuzluk ise yaşamı boş olarak değerlendirmeye, özgüven düşüklüğüne ve mutsuzluğa neden olur. Bu yüzden iyi dostlar edinin, çevrenizi değerli insanlarla donatın ve size verilen değeri onlara da yansıtın.

Çiçek yetiştirin.

Sabah uyanınca çiçeklere bakmak veya çiçek yetiştirmek mutluluk seviyesinde büyük bir artışı sağlıyor. Bu yüzden doğanın temsilcisi olan çiçekleri göz ardı etmeyin ve fark edin.

İkili ilişkiler mutluluğu arttırıyor.

Yapılan araştırmalara göre ilişkisi olan insanlar, olmayanlara göre daha çok mutlu olmakta ve hayatı yaşamaya değer bulmaktadır.

Kişisel bakıma önem verin.

Aynaya baktığında kendini güzel hisseden insanlar, kendilerini beğenmeyen insanlara göre daha mutlu olmaktadır. Yapılan araştırmalar çekici hissetmenin mutluluk seviyesine etkisini %10 olarak belirledi. Bu yüzden aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissetmeniz için kişisel bakıma ve temizliğe özen gösterin.

Başkaları için satın alın, yardımsever olun.

Yapılan araştırmalara göre insan birine kendi bütçesinden bir şey satın aldığında mutlu olmaktadır. Kendine satın aldığı zaman elde ettiği mutluluğa göre, başka birine hediye almak veya yardım etmek daha büyük bir mutluluğu beraberinde getirmektedir.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz