Bu Makyaj Hataları Yaşlı Görünmenize Neden Oluyor

 

Bazı makyaj hataları var ki cildinizi olduğundan daha kötü gösteriyor, gözlerinizi olduğundan daha aşağıda ve bayık gösteriyor en önemlisi sizi olduğunuzdan 3 hatta belki de 5 yaş daha yaşlı gösteriyor olabilir. Belki de farkında olmadan bu uygulamaları günlük hayatta siz de tekrarlıyor olabilirsiniz. Yazımızda sizleri olduğunuzdan daha yaşlı gösterecek makyaj uygulaması hatalarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Sizi yaşlı gösterecek makyaj uygulaması hatalarının başında çok kalın yapıdaki ten ürünleri yer alıyor. Elbette her örtücü ve her kalın yapıdaki ten ürünü yaşlı gösteriyor anlamına gelmiyor. Fakat özellikle pudralı bir görünüm oluşturan ve ağır katmanlı bir şekilde duran ten makyajı ürünleri teninizi tamamen örtüyor, teniniz ile boynunuz arasında renk farkı yaratıyor ve cildinizi olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Özellikle genç yaştaki ciltler bu tarz ağır fondöten uygulamalarından kaçınmalı. Bunun yerine daha hafif formüldeki ürünleri tercih ederek teninizin ışıltısını yansıtabilirsiniz.

Kapatıcı tercihleri

Göz altı kapatıcısında ekstra pudralı, çizgilere dolan ürünler tercih etmek üzerine bir de ekstra pudra uygulamak iyice kırışık göz altlarına sahip olmanıza neden oluyor. Göz çevresinde minimum kırışıklığa sahipseniz bile yanlış uygulama ile 5-10 yaş yaşlanmanız, göz çevresi kırışıklıklarınızı iyice ortaya çıkartmanız içten bile değil. Hatta yirmili otuzlu yaşlarda yanlış kapatıcı uygulaması yaparak 40 yaşında görünen kişilere bile rastlayabilirsiniz. Peki nedir bu hatalar? Göz çevresini nemlendirmeden kozmetik ürünlerini uygulamak özellikle göz çevresi kapatıcısında nemli olmayan ürünleri tercih etmek çok zor yayılan kalın ürünleri tercih etmek yanlış aplikatör ile uygulamak, ürünleri iyice yayamamak bu hatalardan bazıları. Üzerine bir de pudra formdaki ürünleri göz çevresi kapatıcınızı sabitlemek için yanlış şekilde uyguladığınız da işte alın size yaşlanma belirtisi. Ayrıca göz çevresi kapatıcısında cildinizden çok açık renkler kullanmak da bir o kadar hatalı bir seçim. Çünkü açık renkler göz çevresi sorunlarını ekstra ortaya çıkartır. Teninizden 1 ton açık veya en fazla 2 ton açık kapatıcıları tercih edin.

Hatta göz çevresi sorunundan muzdaripseniz teninizle birebir olan yani renk olarak birebir örtüşen kapatıcıları tercih edin. Sonucun çok daha iyi göründüğünü fark edeceksiniz. Yaşlanma belirtilerinin ilk belli olmaya başladı yerlerden biri de dudak çevresi kırışıklıkları ve dudak çizgileridir. Dudak çizgilerini ekstra gösteren şey ise yanlış likit mat ruj seçimidir. Dudağı ekstra kurutan, adeta çöl gibi kupkuru yapan likit mat ruj devri kapandı. Daha kremsi formüldeki rujlar dudak çizgilerini göstermeyecek ve dudaklarınızı daha genç, sağlıklı, daha dolgun ve çizgisiz gösterecektir. Eğer illaki likit mat ruj uygulamak istiyorsanız dudaklarınıza öncesinde hafif bir peeling işlemi uygulayın ardından dudaklarınızı bolca nemlendirin ve dudaklarınız neme doyduktan sonra likit mat rujunuzu hafif bir şekilde ince bir tabaka halinde uygulayın. Görmüş olduğunuz gibi bu hatalar sizin 5 değil belki de 10 yaş daha yaşlı görünmenize neden oluyor. Sizde bu uygulamalardan kaçının yaşınızın makyajını yapın.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz