Her burcun karşılaştığı sağlık sorunları farklılık gösterir. Bu yazımızda ilk 6 burcun karşılaştığı sağlık sorunlarını ele aldık.

Koç burcu : Koç burcu baş bölgesini temsil eder. Bu yüzden sık sık baş ağrılarıyla mücadele eder. Oldukça enerjik ve hayatı deli dolu yaşayan Koç burcu, sinir ve stres baskısıyla karşılaşırsa mide rahatsızlığı yaşayabilir.Kış aylarında grip hastalığına yakalanır.

Boğa burcu : Boğaz ve enseyi temsil eden boğa burcunun sağlık konusunda oldukça dikkatli olması gerekir. Tiroid bezlerinin çok çalışmasından şikayetçidir, bu yüzden hızlı kilo alırlar. Soğuk algınlığına çabuk yakalanırlar. Yaz aylarında pek rahatsızlanmazlar, kış aylarında dikkatli davranmaları gerekir.

İkizler burcu : Omuz ağrıları ve baş ağrısı çeker. Sinir ve stresten uzak durmaları, kahvaltı öğününü ihmal etmemeleri gerekir. Yaz aylarında güneş kremleri kullanmaları onlar için iyi olur, çünkü güneş ışınları yüzlerinde damar çatlaklığı meydana getirir. Bel ağrılarından da şikayetçidirler. Bu yüzden doğru pozisyon şeklini öğrenmeleri ve ona göre oturmaları gerekir.

Yengeç burcu : Mideyi temsil eden yengeç burcu, yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelidir. Aksi durumda mide rahatsızlıklarıyla karşılaşır. Çok çabuk sinirlenmeleri ve üzülmeleri sağlıklarını etkiler. Bu duygu durumları yengeçlerin karın ağrısı çekmelerine sebep olur. Reflü, gastrit gibi sorunları olan yengeçlerin ağır yiyeceklerden kaçınması gerekir.

Aslan burcu : Kalp ve sırt bölgesini temsil eder. Hayatı hızlı ve deli dolu yaşadıkları için oturmak ve yorulmak nedir bilmezler. Bu durum kalp açısından sıkıntı yaratabilir. Dişleri hassastır, bu yüzden diş sağlığına da dikkat etmeleri gerekmektedir. Daha sakin bir yapıya sahip olmaları  kalplerinin sağlığı için gereklidir.

Başak burcu : Küçük bir olayı büyütüp çok sinirlenmesi, başak burcunun sağlığını yıpratır. Kabızlık problemiyle mücadele eder. Bu yüzden yediklerine dikkat etmeli, baharatlı, yağlı ve asitli yiyecek-içeceklerden uzak durmaları gerekir. Spor yaparak negatif enerjiden uzak durmaları gerekir.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz