Cesur Göz Makyajları İçin Öneriler

 

Sıradan, günlük, doğal tonlar ile yapılmış göz makyajlarından sıkıldıysanız farklı ve canlı tarzınızı ortaya koymak istiyorsanız işte doğru yerdesiniz. Yazımızda canlı, çarpıcı, iddialı ve cesur göz makyajı trendlerinden ve en güzel örneklerinden bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Herhangi bir konsere gideceksiniz tüm gözlerin üzerinizde olmasını istiyorsanız enerjik neon renklerden faydalanmaya ne dersiniz? Göz makyajı trendlerinde neon renkleri kullanmak biraz cesaret istiyor, fakat doğru şekilde kullanıldığında ortaya çok hoş bir tarz çıkıyor. Göz makyajınızın kusursuz, pürüzsüz ve profesyonel görünmesi için işe en baştan başlayın. Yani göz bazından. Göz bazı göz kapaklarınızdaki damarlı görünümün giderilmesine ve farlarınızın göz kapaklarınız da daha fazla belli olmasına yardımcı olur. Rengini belli etmeyen farlardan şikayetçiyseniz belkide ihtiyacınız olan tek şey kaliteli bir göz farı bazıdır. Göz farı bazını göz kapaklarınıza uyguladıktan sonra kremisi formüldeki neon renklere sahip farları mümkün olabildiğince parmaklarınızı yardımı ile göz kapaklarınıza oturtmaya çalışın. Fırçalar pigmentasyonu biraz olsun siler. Fakat parmaklarınızın ısısı ile renklerin büyüsü çok daha fazla göz kapaklarınıza yansıyacaktır. Neon renklere sahip bir göz makyajı uyguladığınızda bu göz makyajının geri plana atılmaması için eyeliner uygulamaktan kaçının. Bunun yerine kirpiklerinize bolca maskara uygulayabilir, hatta takma kirpik görünümünden faydalanabilirsiniz. Ruj ve ten makyajı seçiminizde ise daha nötr ve doğal tonlara gitmenizi ayrıca allık kullanmamanızı öneriyoruz.

Kobalt Mavisi Grafik Eyeliner

Grafik eyeliner görünümü yapabileceğiniz en çılgın fakat en basit görünümlerden biridir. Bunun için neon renkli eyelinerlerinizden kobalt mavisi eyelinerlerinizden faydalanabilirsiniz. Fakat bu renkte eyelineriniz yok ise yeniden alışverişe çıkmanıza gerek yok. Çünkü elinizde bulunan mevcut en canlı farlarınızdan renkli eyeliner görüntüsü yaparak grafik makyaj yaratabilirsiniz. Bunun için favori göz makyajı bazınıza ihtiyacınız var. Bazınız ile renkli göz farlarını karıştırarak ortaya kremsi bir görünüm çıkartabilirsiniz. Bu kremsi görünümdeki eyelineri, eyeliner fırçası ile grafik eyeliner olacak şekilde kirpik diplerinize uygulayabilirsiniz. İsterseniz tek eyeliner isterseniz double eyeliner denilen çift aylaynır görüntüsünden faydalanabilirsiniz. Daha vurgulu bakışlar için alt kirpik dibinizden de bu renkli eyeliner görünümünü geçmeyi ihmal etmeyin.

 

Pırıltılı Gözler

Pırıltılı gözleri yaratmak için simlerden faydalanabilirsiniz. Fakat göz kapaklarınıza uyguladığınız simi biraz daha çılgın hale getirmek istiyorsanız göz pınarlarınıza hatta elmacık kemiklerinizin üstüne kadar uygulamanızı öneriyoruz. Özellikle çılgın konser deneyimlerinde bu tarz makyajlara yer verebilirsiniz. Balıksırtı ördüğünüz saçlarınız, göz pınarlarınızdaki, göz kapaklarınızdaki ve elmacık kemiklerinizin üzerindeki minik ışıltılı simler sizi oldukça tarz ve farklı gösterecektir. Bu görünümün tamamlayıcısı olarak şeffaf gloslardan, dudak parlatıcılarından faydalanmayı da sakın unutmayın.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz