Çiçekli elbiseler baharın tazeliğini yansıtan eşsiz parçalardır. Çiçek desenleri pantolonda, tişörtlerde veya elbiselerde yerini alır ve kıyafetlere başka bir enerji verir. Eğer gardırobunuzda duran çiçekli elbiselerin hangi parçalarla kombinlendiğini merak ediyorsanız bu yazımız tam size yönelik!

Çiçekli elbiseler, yapıları itibariyle gösterişli parçalardır. Bu yüzden ayakkabının daha sade olması gerekir. Elbisenin şen şakrak, ayakkabının ise daha sade olması, kombini dengede tutar. Spor ayakkabı, bilekten bağcıklı ayakkabı veya sandalet, çiçekli elbisenin altında hoş durur.

Ayakkabıdaki sadeliğin çantada  da olması gerekir. Desensiz ve düz renk çanta seçimleri idealdir. Mini el çantaları ya da çapraz askılı çantaları kullanarak çiçekli elbise kombinini zenginleştirebilirsiniz.

Saç ve makyaj yapımında da özen göstermelisiniz. Abartıdan uzak yapacağınız doğal makyaj, daha uygun olacaktır. Doğal ve abartıdan uzak bir makyaj, çiçeklerin ruhunu daha çok yansıtır ve elbise ile uyum içinde olmanızı sağlar. Salaş topuz veya örgü saç modellerini deneyerek, çiçek desenleriyle nasıl uyum içinde olduğunu görebilirsiniz.

Farklı bir tarz yaratmak istiyorsanız üstünüze trençkot ya da kot ceket alın. Bu şekilde, aniden soğuyan havaya karşı bir çözüm bulundurmuş da olursunuz.

Aksesuarlar her kombine bambaşka bir canlılık kazandırır. Bir kol saati veya abartıdan uzak bir kolye, kombini daha çok canlandırır. Küçük pırlanta küpeler veya halka küpeleri tercih ederek de bu canlılığı yakalayabilirsiniz. Şeffaf renkli, yuvarlak güneş gözlükleri de aynı etkiyi kombine kazandırır.

Elbiseye ince, koyu tonlarda bir kemer takarak iki parça görünümü verebilir ve kendi elinizle bir tarz yaratabilirsiniz. Çiçekli elbisenizi şapkayla da kombinleyebilirsiniz.

Çiçekli elbiseler, modelleri bakımından geniş bir yelpaze sunar. Omzu açık, fırfırlı elbiseler hem çiçek hem dekolte açısından size zenginlikler sunar. Uzun, çiçekli elbiseler rahatlığın kapılarını size açar ve hareket alanınızı genişletir.

Çiçekli elbisenizi dantel, transparan ya da önden düğmeli olacak şekilde seçerseniz sıradanlığa baş kaldırmış olursunuz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz