Cilt Bakımında Altın Değerinde Tavsiyeler

Buz Kompresi

Haftada bir iki gün cildinizin üzerinde buz gezdirerek cildinizi daha gergin, daha dinç daha diri ve sağlık bir pembeliğe kavuşturabilirsiniz. Haftanın birkaç günü yüzünüzde buz gezdirirken kan dolaşımını hızlandıracak, damar görünümünü sıkılaştırılmış ve gözenekleri küçültmüş olacaksınız. Yani tek bir hareket ile hem gözenek görünümünü küçültecek, hem mimik kırışıklıklarının ve ince kırışıklıkların görünümünü azaltmış olacaksınız. Buz kompresi yaparken dilerseniz buz kabına bir miktar maden suyu koyup dondurduğunuz buz kalıplarını cildiniz üzerinde gezdirebilirsiniz. Maden suyunun doğal mineralli etkisi sayesinde cildiniz aynı zamanda ışıl ışıl parlayacak ve çok daha duru,  dinç bir görünüme kavuşacaktır. İşte 30’lu ve 40’lı yaşların en büyük sorunu olan cilt kırışıklıklarının görünümünü azaltmak bu yöntemler ile mümkün.

Serum ve Faydalı Yağlar

Cilt bakımını tek düze sadece kremler ile yapmak yerine serum ve faydalı yağlar ile çeşitlenirebilirsiniz. Böylece cilt sorunlarınız minimuma inecek hem lekelenme, hem kuruluk hem de matlık ve cansızlık problemi ortadan kalkacaktır. Serumlar ayrıca kremlerin daha derine işlemesine ve cildinizin daha yoğun nemlenmesine yardımcı olacaktır. Cilt için faydalı yağlar ile masaj yaparak ayrıca cildinizi canlandırabilirsiniz. Örneğin kuşburnu yağı cilt lekelerini giderirken cilde ışıltı kazandırır. Çay ağacı yağı ise aktif şişkin sivilceleri küçültür, acısını ve kızarıklığını alır. İçerisinde e vitamini bulunan yağlar ve özellikle aynısefa yağı ise cilde nem bombası etkisi yaratır ve en kuru ciltleri bile canlandırır. Pul pul dökülmeyi azaltır, hatta egzama sorununa bile iyi gelir. Aynısefe yağının cilt lekeleri açıcı özelliğinden de faydalanabilirsiniz. Akne lekesi, sivilce lekesi ve güneş lekesi gibi lekelerin rengini açar.

Yüz Yağlarını Uygularken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu tarz yağları uygularken yüzünüzü yukarıya doğru, yani hep yükseğe doğru hafif hareketlerle masaj yaparak çekiştirmek cilt kırışıklıklarının görünümünü azaltacağı gibi adeta lifting etkisi yapacaktır. Bildiğiniz gibi cildimiz zamanla sarkar. Sarkmaların en büyük nedeni de kırışıklıklardır. Bu kırışıklıkların ve sarkmaların önüne geçmek, cildimizi toparlayıp daha yükseğe taşıyabilmek için mutlaka yüz yogası yaparken hareketlerimizi yukarı doğru yapmalıyız.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz