Cinsel isteksizlik partnerler arası sorunlara neden olan bir durumdur. Cinsel istek sıkıntısına çözüm bulmak istiyorsanız sıralayacağımız maddeleri uygulayabilirsiniz.

Strese neden olan etmenleri azaltın.

Stres olmak cinsel isteğin azalmasına neden olur. Bu yüzden elinizde olan durumlarda stres faktörlerini azaltın. Sizin dışınızda gelişen faktörlere stres oluyorsanız stresle baş etme yöntemleri konusunda psikolog veya psikiyatriden profesyonel destek alın.

Sportif aktivitelere katılın.

Sportif aktiviteler ruh halinizin iyi olmasını sağlar. Stresin azalttığı cinsel isteksizliği onarır. Ayrıca yapılan araştırmalara göre hamam, sauna gibi zengin buharlı alanlar kan dolaşımını hızlandırır ve cinsel isteğin artmasını sağlar.

Düzenli uyku alışkanlığı edinin.

Yetersiz ve kalitesiz uyku  hormonların dengesizleşmesine ve cinsel isteğin azalmasına neden olur. Sıkıntıyı tetikleyen ve ruh halini de olumsuz yönde etkileyen kalitesiz uykuyu yok edin ve uyku düzenine önem verin.

Afrodizyak etkisi olan ürünleri kullanın.

Bazı besin ve içecekler cinsel isteği arttırıcı niteliktedir. Hindistan’da karanfil erkeklerin cinsel isteksizlik sıkıntısına çare olurken, salatalık kokusunun da kadınların cinsel isteğini arttırdığı tespit edilmiştir. Kavun ve badem gibi ürünler de cinsel isteği arttırıcı etkidedir. Yapılan araştırmalara göre ekmek, çilek ve vanilyalar erkeklerin cinsel isteklerini attırmaktadır.

Cinsel isteksizliğe neden olan durum bir hastalık olabilir.

Kalp, böbrek yetmezlikleri, şeker hastalıkları ve daha birçok bedensel hastalık cinsel isteksizliğe neden olur. Cinsel istek duymamanızda herhangi psikolojik bir sebep bulamıyorsanız doktora görünmeniz gerekmektedir.

Yeni deneyimler edinin.

Partnerinizle yapacağınız macera dolu bir keşif cinsel isteği arttırır ve aranızdaki soğuk duvarların yıkılmasını sağlar.

Cinsel isteksiz olma durumunu beyninizde bitirin.

Partnerinizin hoşlanmadığınız özelliklerine odaklanıp ondan soğumayın. Bunun yerine cinsellikten alacağınız keyfi düşünün, beyninizi cinsel haz üzerinde yoğunlaştırın.

Birlikte film izleyin.

İçinde cinsellik olan filmler partnerinize yaklaşmanızı sağlayabilir. Cinsel hazzı düşünemiyor ve odaklanamıyorsanız, cinsel içerikli filmler izleyerek kendinizi buna hazır hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz