Daha Kavisli ve Şekilli Kaşlar İçin Öneriler

Kaşlar ifademizin en önemli parçasıdır. Kimi kadınlar kalın ve düz kaş severken kimi kadınlar da daha kavisli, muntazam şekilde alınmış kaşları severler.. Herkesin beğenisine uyan bir kaş tasarımı vardır. Yazımızda kavisli ve şekilli kaşları seksi ve çekici bulan kadınlara özel kaşları daha kavisli göstermenin inceliklerinden bahsettik, keyifli okumalar..

Kaşları Yanlış Alıp Küstürmeyin

Kaşlarınızı inceltmek veya şekil vermek, kavis vermek adına yanlış almak kaşlarınızı daha çekici göstermez, aksine batık oluşumuna neden olur ve bu da maalesef kötü bir görünüme yol açar.. Kaşları ters yönde, kırarak almayın! Çıkış yönünde, ucu kör olmayan bir cımbız ile kökünden alarak şekil verin. Kaş şeklini bozmamak adına kaşların dış kısmına beyaz göz kalemi ile şekil çizebilir ve bu şekli takip ederek yanlış kaş alımından kurtulabilirsiniz. Böylece kaş şekliniz muntazam kalacak ve 2 kaş eşit olacaktır.

Kaş Altını Aydınlatarak Kavis Verin

Kaşlarınızın alt kısmını aydınlatıcı özellikteki kalem ile geçtikten sonra parmaklarınız yardımıyla dağıtın. Kaşlarınızın alt kısımları aydınlık duracağı için kaşlarınız daha yukarıda görünecektir. Eğer evinizde bu tarz bir kalem yoksa o halde aydınlatıcınız ile bu işlemi yapabilirsiniz. Aydınlatıcınızı kaş kemiği boyunca uygulayarak kaşlarınızın daha yukarıda görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kaş Şeklinizi Sabit Tutmak İçin Maskara Uygulayın

En önemli ve son adıma geldik, kaş jeli uygulaması. Bildiğiniz gibi düşük kaşları toparlamak, gün içerisinde kaşların şeklinin sabit kalmasını sağlamak için günümüzde hem renksiz kaş maskaraları hem de renkli kaş maskaraları bulunuyor. Bu kaş maskaralarını kullanırken kaşlarınızı olabildiğince yukarı tarayın ve hafif bir şekilde dağıtarak yukarıda bırakın. Kaşlarınızın kavis bölgesine esktra vurgu için hafifçe kıvrım verin. Bu kaşlarınızın çok daha yukarıda ve kavisli algılanmasına yardımcı olacak önemli bir ipucu. İşte bunlara dikkat ederek kaşlarınızı daha yukarıda göstermeniz mümkün. Böylece ifadeniz daha çok ortaya çıkacak, yorgun görünüm bir anda silinip gidecek. Kaşların ifademizi değiştirme gibi mucizevi bir gücü vardır. Bu yöntemleri denediğinizde sizde ifadenizi çok daha canlı olduğunu fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz