Dipliner Nedir? Nasıl Uygulanır?

 

Günümüzde dipliner ve eyeliner çeşitleri kozmetik marketlerin raflarında rahatlıkla bulabileceğiniz şekilde piyasaya sürülmüş halde. Siyah diplinerlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Artık rengarenk dipliner çeşitleri de raflarda yerini aldı. Peki ama dipliner nedir? Nasıl uygulanır? Dipliner uygularken hangi hassas noktalara dikkat etmeli? Tüm detaylar yazımızda olacak, keyifli okumalar.

Diplinerı eyelinerdan ayıran en önemli şeylerden biri uygulama şekli ve uç kısmıdır. Dipliner biraz daha süngerimsi ve sert bir uca sahiptir. Eyeliner çeşitlerini uygulamakta zorlanıyorsanız birde diplinerde şansınızı deneyin. Dipliner uygularken göz şeklinize karar vermeniz çok önemlidir. İlk olarak en elzem olan ve yüz hatlarınızı daha orantılı gösterecek olan seçenekler ile başlayalım.

Yakın gözler nasıl dipliner uygulamalı?

Eğer birbirine yakın gözleriniz var ise yanlış dipliner uygulaması yapmak yüz şeklinizi tamamen değiştirecek ve gözlerinizi birbirine daha yakın gösterecektir. Eğer birbirine yakın göz şekliniz var ise göz kapaklarınızın uç kısımlarına yoğunlaşmalısınız. İç kısımlarından olabildiğince uzaklaşarak diplineri uç kısımlarına hafif çekik bir şekilde uyguladığınızda bir ilizyon yaratarak göz kapaklarınızın dış kısımlarına doğru daha çekici bakışlara sahip olmuş olacaksınız. Böylece gözleriniz doğal olarak birbirinden ayrılmış ve daha dengeli bir yüz hattına sahip olmuş olacaksınız.

 

Birbirinden uzak gözler nasıl dipliner çekmeli?

Dipliner çekerken en önemli nokta olabildiğince yan bir şekilde tutmaktır. Dipliner uygularken özellikle gözlerinizin iç kısımlarına uygulamak ve ince bir hat belirlemek çok önemlidir. Gözlerinizin iç kısımdan ince dış kısma doğru hafif bir şekilde kalınlaşan dipliner uzak gözleri birbirine yakınlaştırmak için ideal olacaktır. Gözlerinizin iç kısımlarındaki etki sayesinde gözleriniz birbirine daha yakın gözükecektir. Kuyruk kısmını fazla uzatmadan kısa bir şekilde bitirmeniz ideal olacaktır.

 

Yuvarlak gözler nasıl dipliner uygulamalı?

Yuvarlak gözler gözlerini biraz daha badem gözlü ve çekik göstermek adına gözlerin dış kısımlarına yoğunlaşmalıdır. Gözün ortasından başlayarak hafif bir şekilde kalınlaşan dipliner yukarı değil yan tarafa doğru uzatılmalıdır. Bu gözlerinizin daha çekik görünmesine yardımcı olur.

 

Badem gözler nasıl dipliner uygulamalı?

En şanslı göz grubu olan badem gözler dilediği gibi dipliner uygulaması yapabilir. Göz yapısına bağlı olarak gözlerini büyük veya küçük göstermek isteyen badem gözler sadece gözlerinin içine beyaz veya siyah kalem çekerek makyajını çeşitlendirilebilir. Siz de kendinize en uygun diplineri bulun ve dipliner çekmeye rengarenk diplinerlarla devam edin. Çünkü 2019 yılında renkli diplinerlar oldukça popüler olacak.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz