Doğru Sütyen Kalıbına Nasıl Karar Verilir?

Doğru sütyen kalıbına karar vermek kimi zaman oldukça can sıkıcı olabiliyor.. Göğüs yapınızı tanıyarak alışverişe çıkmak, sizin için en ideal sütyen modelini bulmak hem size kendinizi daha iyi hissettirecek, hem gün içinde daha rahat ve özgür davranmanıza yardımcı olacak hem de zamanla sırt ve göğüs ağrılarınız varsa hafifletecektir.. Hazırsanız başlayalım!

Nispeten Küçük ve Biçimsiz Göğüsler İçin İdeal Sütyen Modeli

Eğer göğüslerinizin ölçüsü birbirine denk değilse ve küçük olmasından şikayet ediyorsanız 3 destekli maksi sütyenleri tercih edebilirsiniz. Maksi sütyen modeli hem sağ ve sol hem de alt kısımlarda destekli süngerler bulundururlar. Böylece göğüslerinizi çepe çevre sararak daha biçimli görünmesine yardımcı olurlar. Askı kısmı mümkün olduğunca sütyenin ön kısmının en sağ ve en sol kısmında bulunan modeller ise göğüslerinizin üst kısmını daha dolgun gösterecek ayrıntılardandır. Böylece dekolte kıyafetler gitmek istediğinizde göğüsleriniz daha doğal bir dolgunluğa kavuşacaktır. Son olarak askısız sütyen modelleri tercih ederken sütyenin alt kısmında derinizden sütyenin düşmesini engelleyecek ve sabitleyecek silikon bant bulumasına da dikkate edin.

Toparlayıcı Sütyenler

 

Bir önceki paragrafta belirttiğimiz küçük göğüslü ve biçimsiz göğüslü kadınların tercih ettiği balkon tarzı destekli sütyen modellerinin aksi olarak toparlayıcı sütyen modellerinde daha büyük göğüslü kadınlar tercih edebilirler. Özellikle kazakların içerisinden fazlaca belli olan, biçimsiz duran ve muntazam görünmeyen göğüsleri bir anda toparlayıp daha muntazam gösteren toparlayıcı sütyenler iri göğüslü kadınların mutlaka dolabında bulunması gereken parçaların başında yer alıyor. Hem gece kıyafetleri ile hem kışlık kazaklarla hem de triko ve tişörtlerle uyum sağlayacak olan toparlayıcı sütyen modelinin dantelsiz yani düz bir zeminde yapılmış olduğundan emin olun. Büyük göğüsler özellikle detaylı sütyenleri kullanırken çok da dikkat etmelidirler. Dantel tarzı ve kabartmalı tarz kumaşa sahip sütyen modelleri hem görüntü olarak şık gözükmeyecek hem de göğüslerinizi olduğundan daha biçimsiz ile büyük gösterecektir. İşte her kadının dolabında bulunması gereken birbirinden farklı sütyen modelleri bunlar. Sizde bu sütyen modellerinden en az birer tane dolabınızda bulundurarak her kombininiz de farklı bir çeşit ile çok daha rahat kombinler yapabildiğinizi fark edeceksiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz