Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mutluluğunuzun tescillendiği o özel günde sevdiklerinizin mutluluğunuza şahit olabilmesi için özel bir davetiye hazırlanır.. Bu davetiye hem sizin hem aşkınızın göstergesi olur hem de yıllar boyu saklayacağınız, belki de çocuklarınıza, torunlarınıza göstereceğiniz özel bir anıdır.. Bu yüzden davetiye seçimi ekstra önemsenmesi gereken bir konudur.. Davetiye seçimi sadece tarih, yer, saat bildirmekle kalmaz, aynı zamanda içerisinde anıları da saklar.. Davetiye tercih ederken nelere dikkat edilmelidir? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar..

Konseptinizi Belirleyin

Davetiye tercih ederken ilk önceliğiniz düğününüzün konsepti, sizin beğenileriniz olmalıdır. Ayrıca zevkleriniz ön planda olmalıdır.. Düğün konsepti ile uygun ve kişisel beğenilerinize uygun bir davetiye firması bulduğunuzda mutlaka davetiye firmasının daha evvel yapmış olduğu işlerini inceleyerek işe başlayın. Özellikle hayalinizdeki davetiyeyi anlatmaktan çekinmeyin. Belki hazır şablonlar arasından size hitap eden bir davetiye bulamamış olabilirsiniz. Fakat dilerseniz özel tasarım bir davetiye tasarımı yaptırarak hayalinizdeki davetiyeyi ortaya çıkartabilirsiniz. Bunun için tasarım firmaları ile görüşebilirsiniz.

Sıra geldi davetiyenin materyaline!

Davetiye materyalini tercih ederken olabildiğince kaliteli bir materyalden olmasına dikkat edin. Özellikle kağıt, baskı ve zarf kalitesi davetiyenizin daha kaliteli ve şık görünmesi için oldukça önemlidir. Özellikle baskı kalitesini teyit etmek için davetiye yaptıracağınız firmanın eski işlerine göz atarak işe başlayın. Tarih, saat, düğün günü ve mekan gibi ayrıntıların önemli olduğunu unutmayın. Çünkü konuklarınız, davetlileriniz davetiyeniz sonucunda düğün yerinize gelecekler. Bu yüzden düğün yerinin, saatin ve önemli bilgilerin okunabilir şekilde yazıldığından emin olun.

Zarf Tercihi

Zarf tercihinde ise dilerseniz renkli zarfları tercih edebilirsiniz. Sade bir davetiyenin tamamlayıcısı olarak gül kurusu tonlarında, bordo tonlarında, yeşil veya haki tonlarında bir zarf tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz düğün davetiyesinin yanında ufak aksesuarlar ile de davetlilerinize hediyeler verebilirsiniz. Örneğin minik bir çiçek, hasır bir zarfın içine gizlenmiş küçük bir aksesuar gibi.. Tercih size kalmış.

Önemli olan düğün davetiyenizin içine size sinmesi ve olabildiğince sizi yansıtması ..

Düğün davetiyesinin giriş kısmında sizinle alakalı bir söz veya davetlilerinizi düğüne davet eden kısa özlü bir söz tercih edebilirsiniz. Düğün davetiyesi seçerken kafanız rahat olmalı bütün gerginliklerden uzak olmalı ve en doğru seçim yapmalısınız. Bunun için boş ve sakin bir günü tercih etmenizi öneriyoruz..

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz