En İyi BB Krem Önerileri

 

Bahar ve yaz ayları yaklaşmışken cildimize kat kat fondötenler sürmek istemiyoruz. Hatta öyle ki dakikalar içerisinde ten makyajımızı yapıp evden hemen ayrılmak istiyoruz. Gün içerisinde kusma yapmayan, ciltte ağırlık yaratmayan varlığı yokluğu hissedilmeyen bir BB krem arayışındaysanız yazımızda en iyi BB kremleri sizler için derledik, keyifli okumalar.

BB krem tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle bunlardan başlayalım. BB krem yani beauty balm güzellik balmı olarak adlandırılan bu kremlerin en önemli özelliği ciltle birebir örtüşmesidir. Hal böyle olunca BB kremin rengi de bir o kadar önemlidir. İdeal renginizi belirlemek adına sadece el bileklerinizin içerisinde rengi denemekle kalmayın. Çeneniz ve boyun bölgenizin birleştiği yerde BB kremi deneyerek size en ideal tonu bulabilirsiniz. Unutmayın yüzünüz boynunuzdan daha farklı bir tona sahip olabilir. Yüzünüz ve boynunuz arasındaki renk farkı ise sizi hem daha makyajlı gösterir hem de hatalı bir makyaj uygulaması yapmış olursunuz. En ideal BB krem renginizi bulmak için çene kısmında deneyin ve mümkün olduğunca gün ışığında incelemeye özen gösterin. BB krem tercih ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta cilt tipinizdir. Yağlı ciltli, kuru ciltli veya karma ciltli kişilerin BB krem ihtiyaçları da farklı olacaktır. Sıra geldi en iyi BB kremlere.

Matlaştırıcı etkili BB kremler

Matlaştırıcı etkili BB kremler yağlı ciltler için kurtarıcıdır. Uygulandıktan hemen sonra pudra formuna ulaşır ve böylece cildi ekstra yağlandırmaz. Üzerine pudra uygulamanıza gerek kalmadan cildinizdeki sebum oranını kontrol altına alır. Sizi günün sonuna kadar idare eder.

 

Kuru ciltler için BB krem önerileri

Kuru ciltlerin en büyük sorunu olan donukluk, matlık, pul pul dökülme ve egzamatik problemlerden kurtulmak için içerisinde birbirinden faydalı yağlar bulunan likit formda, içerisinde minik sedefler bulunan BB kremleri tercih etmelisiniz. Bu tarz BB kremler cildinizdeki donukluğun hissedilmesini engelleyecek içerisindeki sedefler sayesinde ışıltılı ve ıslak bir bitişe ulaştıracaktır. Böylece ideal BB kreminiz ile aydınlatıcı bile uygulamadan hemen günlük makyajınızı tamamlayabileceksiniz.

 

Karma ciltler için en iyi BB kremler

Karma ciltler T bölgesi yağlı yanak bölgeleri kuru bir cilde sahiptir. Kuru ciltler için uygun olan BB kremleri karma ciltler kullanarak sadece burun bölgesine pudra geçip günü tamamlayabilirler. Yazımızda en iyi BB krem önerilerinden bahsettik. Sizde bu yaz ağır ten makyajlarından uzak durmak adına kendinize hemen BB krem edinin.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz