En Şık Tesettür Abiye Kombinleri

 

Tesettür abiye denince akla sizi boylu poslu gösterecek ince gösterecek zarif tasarımlar geliyor. Fakat tesettür kombinler, tesettür abiyeler her zaman her yerde hayalinizdeki gibi bulunmuyor maalesef. Tesettür abiyelerde dikkat edilmesi gereken ilk nokta vücut proporsiyonunuz, tesettür abiyenin kumaşı ve mümkün olduğunca birçok eşarp rengi ile uyum sağlamasıdır. Çünkü eşarp renginiz ve abiyeniz uyum içerisinde olmazsa ortaya zarif bir görüntüden ziyade kaba ve kalabalık bir görüntü çıkacaktır. İşte en şık tesettür abiye kombinleri ve tesettür abiye tercih ederken dikkat etmemiz gereken ayrıntılar, keyifli okumalar.

Tesettür Abiyenin Kumaşı

Tesettür abiyeyi tercih ederken öyle bir kumaş tercih etmelisiniz ki üzerinizden adeta akıp giden, kalitesi ve gösterişi ile sizi büyüleyen bir kumaş olması gerekiyor. Bu tarz kumaşlar %100 pamuktan, ipekten veya satenden yapılmış olabilir. Bu kumaşları kombinlemek, eşarp kombinleri ile birlikte uyum sağlaması için her daim daha kolaydır. Çünkü halihazırda kendinden dokulu ve renkli, desenli bir kumaş olmadığından dolayı bu tarz abiyeleri daha rahat bir şekilde eşarplarınız ile kombinleyebilirsiniz.

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür abiye tercih ederken mümkün olabildiğince desensiz, düz kumaşlara sahip abiyeleri tercih etmelisiniz. Bu tarz abiyeler sizleri hem daha boylu gösterir hem de eşarbınızla yarışmaz. Eğer illaki desen kullanmak istiyorsanız eşarbınız da bu deseni kullanabilir ve aksesuarlarınız ile abiyenizi ekstra ön plana çıkartabilirsiniz.

 

Vücut Proporsiyonu

Bacaklarınızı daha uzun, belinizi daha yüksek gösterecek abiye modellerine yönelmelisiniz. Göğsünüzün hafif altından kemer detaylı bir şekilde aşağıya hafifçe açılan robadan modeller tesettür abiye kombinlerinde olmazsa olmaz parçalardandır. Bu tarz modelleri tercih ederken özellikle bel kısmındaki oyuntunun tam olarak belinize oturmasına ve kenar kullanılmasına özen gösterin. Bu vücut proporsiyonunuzu daha yükseğe taşıyacak ve daha orantılı gösterecektir.

 

Tesettür Abiyenizin Altına Topuklu Ayakkabı Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Halihazırda boydan boya uzun bir kumaşa sahip olan tesettür abiye modelleri için ayakkabı kombinlemek de çok önemlidir. Bu tarz abiyelerin altına canınızı acıtacak stiletto tarzı ayakkabılar giymenize hiç gerek yoktur. Çünkü zaten çok az bir şekilde görüneceğinden dolayı boynuzu yükseğe taşıyacak ve dolgu topuk ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Bantlı ayakkabılar ayağınızdan çıkmayacak ve ayağınızı ekstra rahat ettirecektir.

 

Tesettür Abiyelerde Şal Seçimi

Eğer eşarp olarak şal kullanmak istiyorsanız şal seçiminde mutlaka kaliteli bir kumaşa yönelmelisiniz. İpek kumaşlar, pamuklu kumaşlar hem şeklini çok güzel alacak, hem de abiyenizin kalitesine kalite katacak sizi daha sık gösterecektir.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz