Ev Temizliğinde Hangi Temizleyici Nerede Kullanılmalıdır?

 

Evimizi temizlerken birbirinden farklı temizlik ürünleriyle alışveriş yaparak sepetimize ekliyoruz. Fakat çoğu temizlik ürününü hangi alanda, evimizin hangi kısmında kullanacağımızı bilmiyoruz. Çoğu zaman temizlik maddelerinin üzerinde kullanım alanları yazsada biz genel olarak temizlik ürünlerin hangi alanlarda kullanabileceğimizden bahsetmek istedik. İşte birbirinden farklı temizlik malzemelerini ev temizliğinde birbirinden farklı kullanım alanları, keyifli okumalar.

Ozon ve cif tarzı temizleyiciler güçlü temizleme özelliğine sahiptirler. Bu yüzden temizlik yaparken mutlaka üzerinizde değer vermediğiniz veya üzerine ozon döküldüğünde renginin açıldığına üzülmeyeceğiniz bir kıyafet olması gerekiyor. Bu püf noktasını öğrendikten sonra gelelim bu temizlik maddelerinin kullanım alanlarına. Ozon ve cif lavabolar başta olmak üzere, tuvaletler, bakterilerin yoğun olarak ürediği klozet gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle klozetlerde bir süre bekletilen ozon ardından ovulduğunda sarı lekelerin tamamı çıkacaktır.

Silikonlu Temizleyiciler

Silikonlu temizleyiciler toz almak için kullanılır. Özellikle cam ekranlar, televizyon ekranları, bilgisayar ekranları veya telefon ekranları gibi iz kalmadan tozunu almak istediğiniz bölgelerde silikonlu yüzey temizleyicilerini kullanabilirsiniz.

 

Cam Suları

Cam suları camların temizliğinde, arabanın temizliğinde, aynaların silinmesinde ve pürüzsüz yüzeylerin izsiz bir şekilde temizlenmesinde kullanılır. Ayrıca çoğu cam suyu içeriğinde özel kireç çözücü maddeler bulunduğu için duşakabin temizliğinde de kullanılır. Duşakabinde oluşmuş kireç lekelerini minimuma indirir ve zamanla düzenli temizlendiğinde kireç lekelerinin oluşumunu önler.

 

Arap Sabunu

Arap sabunu mis gibi kokusu ile evin her alanında kullanılabilen joker bir üründür. Halınıza birşey döküldüğünde arap sabunu ile silebileceğiniz gibi aynı zamanda parkelerin temizleyici suyuna arap sabunu dökerek mis gibi, tertemiz parkeler elde edebilirsiniz. Ayrıca arap sabunu çoğu zaman çamaşırların temizliğinde de kullanılabiliyor.

 

Bebeklerin Odası Nasıl Temizlenir?

Sıra geldi en hassas ve en önemli noktalardan birine. Bebeğinizin eşyalarını temizlerken kıyafetlerini yıkarken içerisinde yoğun miktarda bazik madde, paraben, parfüm, alkol ve sls bulunmayan temizlik ürünlerini kullanmanızı öneriyoruz. Beyaz sabun kokulu veya çok rahatsız etmeyecek hafif kokulu ürünleri bebeğinizin odasını temizlerken tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz