Evinizin Havasını Tazeleyebilmeniz İçin Birbirinden Farklı Öneriler

 

Evinizin havasını her daim ferah, taze tutmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin. Evinizin kokusunu ve dolayısıyla atmosferini değiştirmek için birbirinden farklı koku içerikleri yazımızda. Sizde bu içeriklerin bir veya birkaçını evinizde kullanarak tam bir aile havası yaratabilir ve evinizin koku ambiansını değiştirerek ferah bir nefes alabilirsiniz. İşte o yöntemler, keyifli okumalar.

Kokulu Mumlar

Kokulu mumlar özellikle sonbahar ve kış aylarında evlere sıcacık bir hava katmasından dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Kokulu mumların birbirinden farklı çeşitleri bulunuyor. Meyve kokulu olanlar, vanilya kokulu olanlar veya daha odunsu aromatik kokuya sahip olanlar. Küçük alanlar için meyve kokusu biraz daha bayıcı olabilir. Eğer büyük alanlarda meyve kokusunu kullanırsanız daha uygun olacaktır. Banyo ve tuvalet gibi alanlarda ise sabun kokusunu tercih edebilirsiniz. Sabun kokusuna sahip mumlar ayrıca yatak odasına da çok yakışacaktır. Daha büyük alanlar için odunsu ve aromatik kokuları da tercih edebilirsiniz.

Tütsü Seçenekleri

Tütsü hem otantik görüntüsü, hem de birbirinden farklı koku seçenekleri ile evinizin ambiansını ve kokusunu değiştirmeniz için en özel içeriklerdendir. Tütsü kullanırken tütsülük ve tütsünün kalitesine bağlı olarak yanma süresi de değişecektir. Tütsülüğe yaktığınız tütsünün altında mutlaka küllerini dökebilmesi için ufak bir aracın bulunması gerekiyor. Tütsüde en çok sandal kokuları ve aromatik kokular yeralıyor. Sizde bu kokular ile evinizin ortamını tamamen değiştirebilirsiniz.

 

Oda Spreyleri

Tazelenebilir olması, anında ferahlık sağlaması, yemek kokularından arındırması ile oda spreyleri hepimizin vazgeçilmezi. Özellikle tuvalet banyo gibi ortamlarda temiz, ferah sabun kokusu, bahar kokusu tercih edilebilir. Ev ortamlarında ise daha çok sıcak kokular, lavanta kokuları ve huzur veren kokuları tercih edebilirsiniz.

 

Çubuklu Kokuluklar

Bambu çubuklu kokuluklar evinize hem şık bir görsellik katar hem de bulunduğu ortamın çok daha çevresine yayılarak daha büyük bir ortama korkutma performansına sahiptirler. Bambu çubuklu kokulukların kokusunun daima sürmesi için çubukları haftada bir ters düz etmenizi öneriyoruz. Siz de bu uygulamalardan birkaçını evinizde hayata geçirerek evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz