Fırfır Detaylı Bluz ve Abiyeler Nasıl Kombinlenir?

 

2019 yılında fırfır modası bitmek bilmeyen akımını sürdürmeye devam ediyor. Mağaza raflarında sıklıkla rastladığımız fırfır detaylı bluzlar, fırfır detaylı abiyeler gönlümüzü çeliyor. Peki fırfır detaylı bluzlar, abiyeler en doğru şekilde nasıl kombinlenir? Yazımızda fırfır detaylı bluz ve abiyelerinizi en etkili şekilde kombinlemek için çeşitli ipuçlarından bahsedeceğiz, keyifli okumalar.

Fırfırlar kendi kendine adeta başlı başına birer aksesuar gibidir. Bu yüzden fırfır detaylı bluzleri kullanırken aşırı aksesuar kullanımından kaçınmanız ilk önerimiz olacaktır. Fırfır detaylı bluzlar kendini göstermesi açısından daha düz, minimalist parçalar ile birlikte kullanılmalıdır. Örneğin beyaz fırfır detaylı bluzünüzü siyah kumaş pantolonunuz veya taşlanmış siyah kotunuz ile kullandığınız da ortaya çıkan görüntü sizi oldukça tatmin edecektir.

Fırfır detayını ekstra ön plana çıkartmak için saçlarınızı salmanız yerine toplamanızı, at kuyruğu yapmanızı veya şık bir topuz yapmanızı öneriyoruz. Böylece fırfır detayı tamamen kendini gösterecek, topuzunuzun veya at kuyruğunuzun yardımıyla boyun bölgeniz ortaya çıkacaktır. Fırfır detaylı bluzünüzü kombinlemenin bir diğer yolu ise kot pantolonların içine sokarak kullanmaktır. Özellikle kol detayları fırfırlı bluzlerin alt kısımlarını kot pantolonun içine sokarsanız proporsiyonunuz daha yukarıda ve daha eşit görünecektir. Böylece kemer detayıyla şık bir kemer kullanabilecek, bacak boynuzu uzatmış olacak ve fırfır detaylı bluzünüzü ekstra ön plana çıkartmış olacaksınız.

Fırfır Detaylı Abiyeler Nasıl Kombinlenir?

Mini boy fırfır detaylı abiyeler gece kullanımı için idealdir. Gerek özel günlerde davetlerde gerekse şık toplantılarda fırfır detaylı abiyelerinizi daha minimalist ve şık göstermek istiyorsanız ince bantlı topuklu ayakkabılar ile kullanmanızı öneriyoruz. İnce bantlı topuklu ayakkabılar lame veya dore tonlarındaki fırfır detaylı abiyeler bir araya geldiğinde ortaya hem nostaljik hem de çok şık bir görüntü çıkıyor. Tıpkı fırfır detaylı bluzlarda olduğu gibi saçlarınızı ensenizde topladığınız da küpe detayı ile şık bir geceye tamamen hazır olacaksınız. Çanta tercihinizde ise mümkün olabildiğince düz renklere sahip hafif parlak bir portföy çanta tercih edebilirsiniz. Aksesuar tercihlerinizi günlük hayata oranla bir tık daha fazlalaştırabilirsiniz. Bunun için aynı süslemelere sahip bileklik, yüzük, küpe veya kolye modellerini tercih edebilirsiniz. Gece davet edildiğiniz ortama uygun olacak şekilde kırmızı rujlu eyelinerli makyajınızla fırfır detaylı abiyeleriniz bütünleştiği zaman ortaya çok modern bir görünüm çıkacaktır.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz