Göz Makyajınız İçin Tercih Edebileceğiniz Far Çeşitleri 

 

Göz makyajında renk kullanımından hoşlanıyorsanız o halde kremsi formda, pudra formda, palet formundaki farlara şans verin. Far paletleri kremsi formdaki kavanozdaki farlar veya daha çok kalıcılık sağlayan metalik özellikli farlar vazgeçilmeziniz olacak. Sizde renkli göz makyajlarına dayanamıyor ve yaz boyunca rengarenk göz makyajları ortaya çıkartmak istiyorsanız yazımızın devamına buyurun. Göz makyajınız için sezonun en iyi farları yazımızda, keyifli okumalar. 

Metalik farlar 

Tekli kavanozlar halinde satılan metalik farlar aslında kremsi formdaki farlara çok benziyor. Parmaklar yardımı ile uygulandığında pigmentasyonu daha yüksek olan bu farların metalik özelliği içerisindeki yoğun pigmentasyondan dolayı kaynaklanıyor. Far bazı uygulamadan bile kendini gösteren, özellikle yaz için gece makyajlarında bronz, altın ışıltılı göz makyajları elde etmemizi sağlayan bu farlar kendi kendine sabitlenme özelliğine sahiptir. Kremsi formda olmalarına rağmen ince bir tabaka halinde göz kapaklarınıza parmaklarınız yardımıyla uyguladığınızda birkaç dakika içerisinde sabitlenecek ve gün boyu kalıcılık sağlayacaktır. Metalik farların en güzel yanı suya dayanıklı özellikte olmalarıdır. Suya dayanıklı özellikteki bu farları sizde tercih etmek istiyorsanız fırça darbeleri yerine parmaklarınızı kullanmayı deneyin. Elinizin ısısı ile çok daha metalik bir etki yakaladığınızı farkedeceksiniz. 

Toz farlar 

Far paletlerini tercih ederek birbirinden farklı tonları bir arada bulmak istiyorsanız o halde toz formdaki farlara şans verin. Toz far paletlerinin birbirinden farklı renk kombinasyonları bulunuyor. Kızıl, turuncu, yeşil, haki tonlarında olanları griden siyaha doğru dumanlı göz makyajı yapmak için bulunanları veya daha çok toprak tonlarında günlük makyaja hitabeden tonları. Tercih tamamen size kalmış. Toz formdaki farları uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta farları fırçaya aldıktan sonra tozutmasını engellemek için fazlalığını üfleyerek süpürmeniz. Far paletindeki en koyu rengi katlanma bölgesine en açık rengi gözlerinizin iç kısmına, orta tondaki ışıltılı rengi ise göz kapağınızın tam ortasına uygulayın. Böylece renk geçişlerine sahip profesyonel bir göz makyajı elde etmiş olacaksınız. Farların kalıcılığının artması ve pigmentasyonun daha yüksek olması için ise çeşitli far bazlarından faydalanabilirsiniz. 

 

Krem farlar 

Krem farlar metalik farlara oranla çok daha fazla renk çeşidine sahiptir. Bu tarz farları parmaklar ile yaymak çok daha kolaydır. Fakat geçişler için fırça darbelerinden de faydalanabilirsiniz. Bu tarz farların birkaç rengi karıştırarak ortaya farklı tonlar çıkartmanız mümkündür. Göz altınıza kadar getirebileceğiniz bu farları ince uçlu bir fırça yardımıyla göz altınızdan, kirpik dibinden ince bir şekilde geçirin. Göz pınarlarınızdan ise metalik formdaki farı geçtikten sonra göz makyajınız hazır. Bol maskara veya takma kirpik yardımı ile gece bile kullanabileceğiniz bu makyajlar vazgeçilmeziniz olacak. Sizde göz makyajınızda rengarenk sonuçlar yaratmak için farklı formdaki far paletlerini ve kremsi farları deneyin. 

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz