Hangi Etek Modeli Fiziğinize Uygun?

 

Bahar ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte kombinlerde şenleniyor. Kışlıklar bir bir raflara kalkarken yazlık elbiselere ve yazlık eteklere yer açılıyor. Fiziğinize en uygun etek modelini seçmek için ise yazımızdan faydalanabilirsiniz. Minyon tipli kadınlar, hafif kiloya sahip kadınlar, kısa bacaklı kadınlar ve diğerleri. Eminiz yazımızda her vücuda uygun etek modelini keşfedebileceksiniz. Peki sizin fiziğinize en uygun etek hangisi gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar.

Minyon tipli kadınlar için etek modelleri

Minyon tipli kadınlar her zaman vücudunu saran ve biraz daha proporsiyonunu uzun gösterebilecek kombinlere yönelmelidirler. Bunun en güzel yollarından biri de yüksek bel modasına başvurmaktır. Yüksek bel etekler, Minyon tipli kadınlar için biçilmiş kaftan. Hatta öyle ki bacak boynuzu olduğundan daha uzun gösterecek, eğer biraz fazlalıklarınız var ise toparlayacak ve proporsiyonunuzu çok daha dengeli gösterebilecek bir güce sahiptir. Minyon tipli kadınlar üzerinde fazla dikiş, nakış, desen bulunmayan, pastel tonlara sahip, yüksek belli, vücuda tam olarak oturan etekler ile harika kombinler yaratabilirler. Altına giyeceğiniz düz taban sandalet bile olsa bacak boyunuzu daha uzun göstereceğinden emin olabilirsiniz. Minyon tipli kadınlar yüksek bel etekler ile kombin yaptığında mutlaka kısa üstler tercih ederek bel bölgesini vurgulamalı. Minik croplar, hafif göbeği açık üstler tam bu kombinlere göre.

 

Uzun bacaklı kadınlar için etek önerileri

Biraz daha şanslı bir konumda bulunan uzun bacaklı kadınlar aslında birçok eteği aynı anda kombinleyerek ortaya farklı tarzlar çıkartabilir. Fakat onları çok daha zarif gösterecek bir etek modası var ki mutlaka denemelisiniz. Midi boy eteklerden bahsediyoruz. Uzun bacaklı kadınların zerafetine vurgu da bulunacak hafif diz altında biten, vücuda oturan, vücudu saran midi boy etekler uzun bacaklı kadınlara çok yakışacaktır. Altına ister düz taban, ister stiletto ayakkabılar ile kombinleyin. Midi boy etek modası uzun bacaklı kadınlar için harika bir seçenek.

Fazla kiloya sahip kadınlar için etek önerileri

Nasıl ki minyon tipli kadınların vücudunu saran etekler giymesinden yanaysak hafif kiloya sahip kadınlar tam tersi belden aşağı doğru hafif bir şekilde bollaşan mümkün olduğunca vücudunu sarmayan tiril tiril eteklere başvurmalı. Siz de tıpkı minyon tipli kadınlar gibi yüksek bel eteklere başvurmalısınız. Fakat tek fark vücudunuzu tam anlamıyla sarmayacak, kumaşı elastik, vücudunuzdan adeta akıp gidecek tül tarzı etekler sizi oldukça naif ve zayıf gösterecek. Bu tarz etekleri kombinlerken mutlaka kumaşına da dikkat edin. Üzerinizden akan uçuş uçuş olan derinize yapışmayan ve sizi daha ferah daha zayıf gösteren bu etekleri biraz daha kısa ve bol üstler ile kombinlediğinizde hem yazın sıcağından korunacak hem de bu efil efil, uçuş uçuş etekleriniz ile harika kombinler yapma şansı yakalayacaksınız. Görmüş olduğunuz gibi farklı proporsiyonlara farklı vücut tiplerine uygun etekleri sizler için derledik. Siz de kendinize en uygun eteği bulmak için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz