İlk iş görüşmesine gideceksiniz haliyle heyecan sardı.İş görüşmesinde ilk bırakılan iz çok önemli oluyor. Görüşmenizin ilk 30 saniyesinde, görünüşünüze, görgünüze ve kişisel üslubunuza dikkat edildiğini biliyorsunuz.Peki ilk o 30 saniyede görünüşünüz açısından giydiğiniz renklere ve bununla uyumlu kombinlere dikkat ettiklerini biliyor muydunuz?

Bağlılığın simgesi mavi

İlk iş görüşmesinde mavi rengi en fazla tercih edilenler arasındadır.Mavi rengi bağlılığı ve kararlığı temsil etmesi nedeniyle,işe alınma şansınızı biraz daha arttırıyor.Bu senenin trendi olan kobalt mavisiyle, iş görüşmesine gitmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Kahverengi tonları

Kahverengi gerçekçiliğin, plan ve sistemin bir rengidir.Üstelik iş görüşmesine giderken de herhangi negatiflikte çağrıştırmadığı için,rahatlıkla tercih edilebilir.Tek riski yaşınızı biraz büyük göstermesidir.Ama doğru bir tonunu seçip doğru bir kombinlemeyle tercih edebilirsiniz.

Liderliğin rengi siyah

Siyah rengin gücü, soyluluğu, ağırbaşlılığı, hırsı ve tutkuyu ifade eder. Ayrıca konsantrasyonu da arttırır.Üstelik siyah liderlik pozisyonları için en uygun renktir. Kişiyi öz güvenli ve karizmatik gösteren bu renk özellikle yöneticilik pozisyonları için iş görüşmesi olanlara tavsiye ediliyor.Üstelik siyahın tonlarını birbirine uydurmanız daha klas bir görünüm sağlar.

İddialı kırmızı

Kırmızı rengi iddialı olmanın ve cesurluğun simgesidir.Cesur ve iddialı görünmek için kırmızıyı tercih edebilirsiniz.Ama bazı pozisyonlar için kırmızı rengi riskli olabilir.

Pozitif renk beyaz

Asil renklerden olan beyaz,karşınızdakine pozitif olduğunuz hissini veriyor.Elbisenizi yada takımınızı beyazla kombinleyerek olumlu bir görünüm bırakabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz