Karbonatın Birbirinden Farklı Kullanım Alanları

Her evde bulunan karbonat çoğu zaman kek veya hamur kabartmak için kullanılıyor. Fakat karbonatın mutfak dışında birbirinden farklı kullanım alanları da bulunuyor. Gelin birlikte keşfedelim, keyifli okumalar..

Karbonat Bakteri Oluşumunu Engeller

Karbonatı kişisel bakımınız da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Karbonat antiseptik ve antibakteriyel bir etkiye sahip olduğu için hem cilt bakımınızda, hem de diş bakımınız da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hassas bir cilde sahip değilseniz karbonatın mikro tanecikleri ile cildinize peeling yapabilir, cildinizi ölü derilerden arındırırken aynı zamanda antibakteriyel etkisi ile sivilce oluşumunun da önüne geçebilirsiniz..

Lekelerin Görünümünü Zamanla Giderir

Karbonat leke giderici özelliğe sahiptir. Yazdan kalma güneş lekelerini gidereceği gibi cilt tonunızı eşitleyecek, berraklaştıracak ve fondöten kullanımına gerek kalmadan bembeyaz pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Fakat uyarmamız gereken bir konu var. Özellikle kuru ve hassas ciltler karbonatın kurutucu etkisinden fazlaca etkilenebilirler. Karbonatı haftada bir gün dışında maske veya peeling olarak uygulamanızı önermiyoruz. Haftanın bir günü cilt bakımınızı yaparken maske veya peeling olarak karbonatı kullanabilirsiniz.

Ağız ve Diş Bakımında Karbonat Nasıl Kullanılır?

Daha beyaz dişlere mi kavuşmak istiyorsunuz? İçerisinde zararlı kimyasallar bulunan diş etlerinizi aşındıran ve özellikle hassas dişler de ekstra hassasiyete diş eti çekilmelerine sızlamalara neden olan zararlı beyazlatıcı diş macunlarından uzak durun. Karbonat size yetecektir. Karbonatın beyazlatıcı etkisi aynı zamanda antibakteriyel etkisi ile ağız bakımında kullanılması mucizevi bir etki yaratıyor.

Ağız Bakımında Temiz İçerikli Ürünler Kullanmak Çok Önemlidir

Dişlerinizi fırçalarken diş fırçanızın üzerine bir miktar karbonat dökün ve dişlerinizi karbonat ile fırçalayın. Dişlerinizdeki oluşmuş çay lekeleri kahve lekeleri ve sararmaları zamanla giderecek, dişlerinizin 1-2 ton beyazlamasına yardımcı olurken hassasiyet yaratmayacaktır. Ayrıca karbonat ile ağız içerisindeki yaralarına da çözüm bulabilirsiniz. Ağzınızın içerisinde bulunan yaraları karbonat iyileştirici güce sahiptir. Ağızınızı çalkalamanız için bir miktar su ile karbonatı iyice gargara yapıp günde 2 kere kullanabilirsiniz. İçeriğinde florür, paraben hatta sls bulunan ürünleri kullanmaktan çekiniyorsanız karbonatı ağız ve diş bakımında bir kez deneyin, etkisinden vazgeçemeyeceksiniz!

 

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz