Kiler Düzeni ve Temizliği İçin Öneriler

 

Kiler yiyecek ve içeceklerimizi sakladığımız en önemli dolaplarımızdan biridir. Düzenli bir kiler aslında sizlere ekonomik açıdan bir katkı sağlayacaktır. En arkada kalmayan yiyeceklerin olmaması, bozulan yiyeceklerin olmaması aktif olarak kullandığınız yiyeceklerin tarihinin geçmemesi bu açıdan çok önemlidir. Ayrıca kiler dolabında sürekli düzenli ve yiyecek içeceklerin ulaşılabilir ölçüde olması sizlere düzen açısından zaman kazandıracak ve yemek yapma performansınızıda etkileyecektir. Alışverişe çıkmadan önce hızlı bir bakış atmak, dolabınızda ne var ne yok ayrıca tespit etmek ve kilerinizi düzgün derli toplu temiz görmek istiyorsanız bu yazı tam sizlik. İşte kilerin düzeni ve temizliği için uygulayabileceğiniz püf noktaları, keyifli okumalar.

Kilerinizdeki ürünleri kategorize ederek işe başlayın. Kuru ürünler, kuru baklagiller, atıştırmalık çerezler veya sıvı yağlar gibi kategorize ettiğiniz ürünleri teker teker sepetlere terleştirin. Plastik büyük sepetler kategorize etmenizi kolaylaştıracaktır. Kuru baklagilleri bir kenara, makarnaları bir kenara ve diğer yiyecekleri kendi cinslerine göre kategorilendirerek bir kenara ayırdığınızda elinizi attığınız an aradığınız herşeyi bulabilecek ve ufak bir alan bile olsa daha verimli kullanmış olacaksınız.

 

Cam Kavanozlar

Kilerinizde bolca cam kavanoz bulundurmanızı öneriyoruz. Cam sağlıktır. Plastikten uzak durmalı, kuru baklagilleri cam kavanozlarda saklamalısınız. Böylece şeffaf cam kavanozlarda içerisinde hangi ürünün olduğunu rahatlıkla görebilecek ve plastiktende uzak durmuş olacaksınız.

Son Kullanma Tarihleri

Aldığınız ürünün son kullanma tarihini kavanozun üzerine basmak için bir asetat kaleminden faydalanabilirsiniz. Asetat kalemi ile aldığınız tarihi üzerine yazdığınız ürünleri tarihi geçtikten sonra değiştirebilir, aseton veya kolonyali mendil ile rahatlıkla silebilirsiniz. Ayrıca kavanozların beyaz kapak kısımlarına da son kullanma tarihlerini yazabilirsiniz. Böylece ürünlerin bozulma olasılığı olmadan tamamen güvenle tüketebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz