Büyük beden giyen çoğu kadın aradığı kıyafeti bulmakta veya bulduğu kıyafeti şık bir şekilde kombinlemekte zorluk çeker.  Aradığı kıyafetin büyük bedenini bulamadığı için başka seçeneklere yönelir. Bulduğu öteki seçenekleri ne şekilde kombinleyeceğini bilemiyorsa içine sinmeyen kombinler yapmak zorunda kalabilir. Siz de büyük beden kıyafetler giyerek şık ve hoş görünmek istiyorsanız vereceğimiz tüyolar tam size göre olacak.

Vücut tipinizi öğrenin. Vücudunuzda vurgulamak veya saklamak istediğiniz yerleri bilmeniz işinizi daha çok kolaylaştırır. Vücut tipinizi bildiğinizde zamandan kazanmış olursunuz ve istediğinizi daha çabuk bulursunuz. İnsanın kendi vücudunu tanıması, hangi kıyafetleri giymesi veya hangi kıyafetleri giymemesi gerektiğini bilmesini sağlar. Örneğin, kilolarınız yüzünden boynunuz kısa görünüyorsa bisiklet yaka olan tişörtlerden uzak durmanız gerekir. Göbeğinizden şikayetçiyseniz düşük bel pantolonlardan uzak durun.

Küçük beden veya büyük beden kıyafetler yerine kendi bedeninizdeki kıyafetlere yönelin. Kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve küçük beden kıyafetlerin kilolarınızı gizleyeceğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Saklamak istediğiniz bölgelerin daha çok açığa çıkmasına neden olur. Bedeninizden büyük olan kıyafetler ise kusurlarınızı saklamasına rağmen özensiz görünmenize sebep olabilir.

Tek renk giyinin. Daha ince ve uzun boylu bir görünüm yaratmanın en kolay yolu baştan aşağı tek renk giyinmektir. Düz, desensiz ve tek renk kıyafetler daha doğru tercihlerdir.

Dikey çizgilere evet, yatay çizgilere hayır’ ilkesini benimseyin. Yatay çizgiler kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine neden olur. Bu yüzden ikisi arasında bir tercih yapılacaksa dikey çizgili kıyafetler daha doğru bir seçim olacaktır.

Kendinizi sevin. Kendinizi sevmezseniz, dünyanın en pahalı ve kaliteli kıyafetlerini giyseniz bile mutlu olmazsınız. Kombin yapmanın, giyinmenin ve kişisel bakımın en önemli amacı mutlu olmaktır. Büyük beden olmaktan ve fazla kiloya sahip olmaktan şikayetçiyseniz, bir diyetisyene başvurun. Unutmayın her şey sizin elinizde.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz