Renklerin kişileri yansıttığını biliyorsunuz.Peki kişiliğinizin kıyafetlere yansımasını biliyor musunuz? Fark etmeden de olsa çoğu kişi aslında kişiliğine göre giyiniyor.Mesela “bu benim tarzım değil” demek,aslında kişiliğinize uygun olmadığını söylemenin bir diğer versiyonu.Çünkü tarzınız olmayan bir kıyafeti giymek,hem sizi rahatsız edebilir hemde üzerinizde emanetlik duruyor görüntüsüyle,sizi karşı karşıya getirebilir.

Bu yazımızda, hem seçtiğiniz renklerden hemde seçtiğiniz kıyafetlerden kişiliğinizi bulmaya ne dersiniz ? Öyleyse buyurun okumaya 😉

Kırmızının iddialı bir renk olduğunu hepimiz biliyoruz.Sevdiği ve kıyafetlerde tercih ettiği renk kırmızı olanlar,güçlü,kararlı,heyecan verici ve yönetme eğilimli bir kişiliğe sahiptirler.

Siyah, her ne kadar asaleti temsil etse de,kıyafetlerinde siyahı tercih edenler bir şeyler saklamak  ve saklanmak için giyinirler.Siyah rengi giyen kişiler ağırbaşlı bir kişiliğe sahiptirler.

Beyaz,her zaman olduğu gibi sağlığı,dinginliği temsil eder.Bu rengi tercih edenler,hijyenik,düzenli ve tarafsız bir kişiliğe sahiptirler.

Sarı, çılgınlığı,neşeyi ve hareketi temsil ediyor.Bu rengi tercih edenler,girişken,sempatik,kendine güveni olan ve iyimser kişiliğe sahiptirler.

Pembenin dinlendirici etkisiyle,insanı rahatlatan bir renktir.Bu rengi tercih edenler,neşeli,heyecanlı bir o kadarda eğlenceli kişiliğe sahiptirler.

Yeşil,yatıştırıcı ve huzur verici bir renktir .Bu rengi tercih edenlerin örf ve adetlere bağlı olduğunu gösteriyor.Yeşili tercih edenlerin duygusal,kendileriyle barışık,espri anlayışı olan ve sabırlı kişiliğe sahip oldukları ortaya çıkıyor.

Mavi,asaleti ve ciddiyeti temsil ediyor.Bu rengi seçenlerin mükemmeliyetçi,tedbirli,zor güvenir kişiliğe sahiptirler.

Kişiliğinize göre kıyafet seçimi

Enerjik bir kişiliği olanlar,parlak kıyafetler giymeyi,beden ölçülerine göre daha dar elbiseler tercih etmektedir.Spor ayakkabı ve sırt çantaları en çok tercih ettiğidir.

Nazik bir kişiliğiniz varsa,içinde ne kadar rahat ettiğiniz önemli olan kıyafetleri tercih edersiniz.Kadife ceketler ve balıkçı yaka bluzlar giymeyi tercih edenler.

Komik biriyseniz,en geniş gardıroba sahip bir kişisinizdir.Farklı farklı tarzlar denemeye bayılıyorsunuz.

Rahat bir kişiliğiniz varsa,sizi boğmayan,sıkmayan ve saten tarzı giysiler giymeyi tercih ediyorsunuz.

Sevecen bir kişiliğiniz varsa,parlak renkleri sever ama renklerin fazla göze çarpmasından hoşlanmazsınız.Sırt dekoltesini,siyah ve beyaz renklerle kombin yapmayı tercih edersiniz.

Karamsar bir kişiliğiniz varsa,koyu tonlar tercih edersiniz.Bol bir tişört ve siyah bir pantolon en çok giydiğiniz kıyafetler arasındadır.

Neşeli bir kişiliğiniz varsa,canlı renkleri kullanıp daha çok desenli,çiçekli elbise türleri giymeyi tercih edersiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz