Kıyafet Dolabı Düzeni Nasıl Sağlanır?

İlk önerimiz en çok dağınıklığa neden olan aksesuarlarınızı gözünüzün önünde bulundurun!

Eğer çok sık kemer değiştiriyorsanız, bileklik takıyorsanız, şapka, bere kullanıyorsanız aksesuarlarınızı görmezden gelmeyin. Bu karışıklığın içerisinde aksesuar kullanımını atlayabilir, unutabilirsiniz. Bunun için dolabınıza bir askı yerleştirmenizi öneriyoruz. Bu tarz askıya sadece günlük olarak kullandığınız kravatlarınızı atkı ve berelerinizi diğer aksesuarlarınızı asarak kombinleriniz ile birlikte eşleyebilir, kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yıllardır dağınıklıktan bir türlü rast gelip kullanamadığınız bluzlerinizi artık kullanma vakti geldi. Mevsimsel olarak ayırdığınız kombinlerinizi mutlaka yazlık veya kışlık olarak üst üste katlayıp kaldırın. Kışın kullanacağınız kazaklar bir tarafta, evde giyeceğiniz sweatler bir tarafta veya daha spor kombinler bir tarafta olmalı. Böylece nerede ne var o gün ne giyeceksiniz gibi sorulara daha hızlı cevaplar bulabilir ve çözüm önerileri ile ortaya muhteşem kombinler çıkartabilirsiniz.

Mevsimlere Göre Gardırop Düzeni

Diğer bir önerimiz ise mutlaka mevsim geçişlerine uygun olarak giyebileceğiniz hırka, süveter, deri ceket gibi kombinleri özel bir alana kaldırın. Özellikle bu özel alanın içerisinde hırka, yelek, süveter, deri ceket kısacası üstünüze alacağınız kombinler bulunsun. Böylece bazen tişörtünüzün üzerine bir hırka giyerek sonbahar veya kış aylarına uyum sağlayabilirsiniz. Yazlık kıyafetlerinizi giymekte ısrar ediyorsanız süveter ve hırkaya yatırım yapmanızda fayda var.

Tişörtlerinizin üzerine giyeceğiniz kalın hırkalar sizi sonbahar mevsim geçişlerinde iyi bir şekilde koruyacaktır. Eğer çok daha klasik giyinmeyi seviyorsanız ve ütüyü kendiniz yapıyorsanız bir gününüzü ütüye ayırmanızı öneriyoruz. Ütülü gömleklerinizi tek bir tarafa toplayın. Böylece tüm hafta giyeceğiniz gömleklerinizi ütülü olacak ve gardırobunuz ekstra olarak dağılmayacak, bingo!

Kıyafet Dolabı Düzeni Nasıl Sağlanır?

Gardırop düzeniniz elbette ayda bir iki kere bozulacaktır. Bunun önüne geçmek için ertelemek yerine anında gardırobunuzu düzenleyin. Bu size hem zamandan kazandıracak hem de gardırop düzeninizi daha uzun süre standart tutmanıza yardımcı olacaktır. Günlük olarak kirlileri kirli sepetine ayırdıktan sonra mutlaka kirli kıyafetlerinizi gardolabın içerisinden çıkarmayı ihmal etmeyin. 

Sizde Bu önerileri dikkate alarak hem zamandan tasarruf edebilir, hem de gardırop düzeninizi daha uzun süre tutabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz