Kombinler tamam oluyor, takılarınız da…Ama geriye cool şeklinizi tamamlayacak gözlükler kalıyor.

Ama kıyafetlerinizle uygun gözlüklerinizden önce,yüzünüze uygun gözlük seçimi yapmalısınız.İlk başta yüz şeklinizi belirleyiniz.

-Yüzünüz yuvarlaksa, dikdörtgen ve dar çerçeveler tercih ediniz böylece yüzünüz daha uzun ve daha ince görünür. Çerçeveler koyu renkli olmalıdır. Geniş açılı ve düz çerçeveler seçilmelidir. Yuvarlak çerçeveler tercih edilmemelidir.

-Yüzünüz oval ise, küçük,orta boy kare veya yuvarlak çerçeveler tercih edilmelidir. Büyük veya geniş çerçeveler tavsiye edilmemelidir.

-Yüzünüz kare ise, yuvarlak veya oval çerçeveler ile koyu renk çerçeveler tercih edilmelidir. Açık renkli ve kare çerçeveler kullanılması pekte tavsiye edilmiyor.

-Yüzünüz dikdörtgen ise, büyük ve geniş gözlükler tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz gözlükler koyu renk çerçeveli olmalıdır.

-Yüzünüz üçgen ise, geniş köşeli çerçeveler kullanılmalıdır.

-Yüzünüz kalp şeklinde ise, yuvarlak veya oval çerçeveleri tavsiye ediliyor. Çerçeveler açık renkli, ince ve üst kısımları geniş olmalıdır. Alt kısımları daha dikkat çeken çerçeveler kullanılmamalıdır.

Kıyafetlerle seçilecek gözlükler ;

Yazın şapka takmayı seviyorsanız bunu tamamlayacak bir gözlükte olmalı.Yuvarlak çerçeveli gözlükler şapkanızla adeta uyumlu olacaktır.Tabi şapka renginizle uyumlu olmalı gözlüklerde.

Yüksek belli pantolonları hepimiz giyiyoruz.Yüksel bel pantolonla bile tamamlayacak gözlükler var.Yuvarlak çerçeveli,sütlü kahve tonlarında bir gözlükle siz bir efsanesiniz!

Doğal olmayı hangimiz sevmiyoruz ki ? Doğal renkler seçmeyi bu yılda tercih ediyoruz.Somon ve bej renkleriyle aynı tonlarda camları olan güneş gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Hepimiz teknoloji çok sık kullanıyoruz.Teknolojiyi hayatından eksik etmeyenler jean giyenler tekno detayları güneş gözlüklerini tercih etmeliler.

Bu sezon büyük,bronz renkli kolyeler çok moda haliyle buna uyumlu altın kaplama gözlükler tercih ediliyor.

Buram buram yazın simgesi olan çiçek desenli kıyafetlerinizle uyumlu elbette koyu yeşil renkli çerçeveli olan gözlükler.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz