Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Eğer yatak odanızın yeterince büyük olmamasından şikayet ediyorsanız eşyalarınızı bir türlü sığdıramıyorsanız, üzerine bir de dekorasyonunu beğenmiyorsanız o halde yazımızdan ilham alarak minicik yatak odanızı baştan dekore edebilirsiniz, keyifli okumalar.

Küçük yatak odası için renk seçimi çok önemlidir. Mümkün olabildiğince soft, birbiriyle uyumlu, yumuşak, pastel tonlara sahip renkleri seçiminizi öneriyoruz. Özellikle saman rengi, krem rengi, ekru rengi ve inci beyazı renkleri bir arada kullanılarak hem derinlik algısı oluşturulabilir, hem de uyum sağlanabilir. Mobilyalarınız da tercih edeceğiniz renk tonunun da yine beyaz, krem rengi tonlarına sahip olmasına dikkat edin. Yoğun ahşap renkleri, siyaha yakın renkler veya kahverengiler yatak odanızın küçüklüğüne vurguda bulunacak ve daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Açık renkler her zaman bulunan ortamı daha büyük göstermeyi hedefler. Bu yüzden yatak odanızda mümkün olabildiğince gerek mobilyalarınız da gerekse diğer aksesuarlar da beyaz rengi kullanmaya özen gösterin.

Yatağınızı seçerken orta boyutlarda bir yatak seçersiniz yatağınızın sağ ve sol yanına minik birer komidin koyma şansınız olur. Komodininizi tercih ederken sadece minik üzerinde abajuru bulunan minik komodinler tercih edebilirsiniz. Bu tarz komodinler hem işinizi görecek hem de ortamı fazla daraltmayacaktır. Geldik en önemli adım olan gardırop seçimine. Gardırop seçerken kapaklı modellerden uzak durun. İlla bir kapak tercih etmek istiyorsanız sürgülü kapakları tercih etmelisiniz. Sürgülü kapaklar sağa ve sola açılmadığından dolayı sürgülü bir şekilde açıldığı için yer kaplamaz ve çok daha rahat bir şekilde kıyafetlerinizi yerleştirmenize olanak sağlar.

Yatak odasına, yatak başına minik bir ayna koymak yatak odanızı ekstra büyütüp aydınlatmaya yardımcı olur. Yatak odanızda çerçeve kullanmaktan veya resim kullanmaktansa ayna gibi aksesuarları kullanarak yatak odanızda daha fazla derinlik ve bütünlük sağlayabilirsiniz. Halı seçiminde ise tüm odayı kaplamayan sadece yatağınızın uç kısmına serebileceğiniz parke detaylarını ön plana çıkartan minik kilim tarzı halılar odanızı daha büyük gösterecektir. Odanızı fazla aksesuarlar ile boğmamaya, iyi aydınlatmaya ve açık renklerin birbiriyle uyum sağlamasına dikkat edersiniz küçük yatak odanız gözünüze daha büyük ve ferah görünecektir. Ayrıca imkanınız varsa gömme dolaplardan faydalanabilir, raylı sisteme, raylı kapağa sahip gardıroplardan faydalanabilirsiniz. Kapaklı gardıroplar uzak durmanız gereken en temel unsurlardan biridir

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz