Kumaş Pantolon Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gerek günlük hayatta kullanırken, gerek ise iş hayatında veya gece hayatında kullanırken kumaş pantolonlar biz kadınların kurtarıcısı haline dönüşüyor. Bizi olduğumuzdan daha resmi, daha şık gösterecek mucizevi bir güce sahip kumaş pantolonları tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz? Yazımızda kumaş pantolon kombinlerinden ve kumaş pantolon satın alırken dikkat etmeniz gereken püf noktalarından bahsettik, keyifli okumalar..

Kumaşın Türü ve Kalitesi

Kumaş pantolon tercih ederken dikkat etmeniz gereken ilk nokta kumaşın kalitesi olmalıdır. Bildiğiniz gibi birçok kumaş diz yapmakta, bir kaç kullanımdan sonra esneyerek eski formunu kaybetmektedir. Bunun önüne geçmek için çok daha kaliteli kumaşlara yönelmenizi öneriyoruz. Bir pantolonun üzerinizde şık durmasını etkileyecek en temel faktör kumaşın kalitesidir.

Likralı Kumaş Her Daim Rahatlık Vaat Eder

Bu yüzden likralı formda, yıkadıkça eskimeyen, tüylenmeyen ve en önemlisi diz yapmayan, esnemeyen kumaşlardan tercih etmelisiniz. Bu tarz kumaşlar vücudunuzu çok daha iyi göstereceği gibi, aynı zamanda kalça ve bacak formunuzu da çok daha fit gösterecektir. Toparlayıcı kumaşlardan seçeceğiniz kumaş pantolonlar kalça ve basen bölgenizdeki fazlalıklarınızı gizleyeceği gibi ince kumaşa sahip olan kumaş pantolonlar ise selülit görünümünü dahi ortaya çıkartacaktır.

İnce Kumaşlara Dikkat..

Kumaş pantolonların en riskli olanları ince kumaştan yapılmış olanlarıdır. Özellikle dar kumaş pantolon giymekten hoşlanıyorsanız bu tarz kumaş pantolonlar kalça ve basen bölgenize yapıştığından dolayı selülit görünümünüzü ortaya çıkartabilir. Bunun önüne geçmek için kumaş pantolonun içerisine toparlayıcı külotlu çoraplar veya iç çamaşırları giyebilirsiniz. Kumaş pantolonların formuna karar verirken vücut tipinizi tanımanız çok önemlidir.

Bacak Boyunuzu Daha Uzun Göstermek İstiyorsanız

Eğer boyunuzu olduğundan uzun gösterecek, bacaklarınızı ekstra olarak ince gösterecek ve topuklu ayakkabı ile kullanıma uygun bir kumaş pantolon tercih etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken ilk şey vücut tipinize uygun olması ve olabildiğince yüksek belli olmasıdır. Bazı kumaş pantolonların bazı modellerinde kemer kısmı daha kalın olabiliyor. Bu tarz kumaş pantolonlar hem tarz olarak daha şık duruyor hem de kullanımı çok daha rahat.

 

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz