Makyaj Yapmadan Cildi Güzel ve Bakımlı Gösterme Teknikleri

 

Her zaman full makyaj yapılmış, fondöten veya BB krem ile kapatılmış, kusurlar örtülmüş bir cilt mükemmel cilt anlamına gelmez. Kimi zaman bir fondöten sürmeyi bırakın renkli nemlendirici sürmek bile canımızı sıkar ve özellikle yaz mevsiminde bize ağır gelebilir. Sizde kozmetik ürünlerin kullanımını minimuma indirmek istiyorsanız ve en önemlisi ten makyajı yapmaya bir süre ara vermek istiyorsanız o halde tam olarak doğru yere geldiniz. Çünkü yazımızda makyaj yapmadan da cildinizi güzel ve bakımlı gösterebilmeniz için bazı tekniklerden bahsedeceğiz. İşte o teknikler, keyifli okumalar.

Cilt bakımının üç temel adımı

Cildinize makyaj yapmadan bakımlı ve güzel göstermek için mutlaka cilt bakımını es geçmeden bu üç temel adımı yapmalısınız. Üç temel adımın içerisinde cildinizi fazla yağdan, sebumdan ve çevre kirliliğinin etkilerinden arındırmak için yüzünüzü yıkamanız, yüzünüzü nemlendirmeniz, sabah ve akşam olmak üzere masaj yapmanız son olarak ise cildinizdeki ölü derileri arındırmak için en azından haftada bir gün peeling yapmalısınız. Bu üç öneri ile minimal cilt bakım rutinini tamamlamış ve en sorunlu ciltlerin bile temizliği bakımı sağlanmış olacaktır.

Sıra geldi daha öznel önerilere..

Makyaj yapmadan cildi daha kusursuz ve bakımlı göstermek için makyaj bazlarından faydalanabilirsiniz. Bu tarz bazlar hemen hemen hiç renk vermez, açık gözenekleri küçültürken mat ciltlerinde ışıntı kazanmasını sağlayabilir. Yani eğer yağlı bir cilde sahipseniz gözenekleriniz geniş ise içerisinde silikon tarzı ürünler bulunan makyaj bazlarını sadece burun bölgenize uygulayarak gözeneklerinizin görünümünü minimuma indirebilirsiniz. Böylece makyaj yapmanıza gerek kalmayacaktır veya tam aksi olarak çok kuru ve pul pul dökülen bir cilde sahipseniz yaptığınız nemlendirme uygulamaları cildinize yetmiyor ise o halde nem veren makyaj bazlarından faydalanarak daha ışıltılı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Işıltılı görünüm demişken madem ten makyajı yapmıyorsunuz o halde birazcık parlamanın hiçbir sakıncası yok. Çünkü parlak cilt her zaman daha duru ve daha canlı görünecektir. Sadece yüzünüzün yüksek noktalarına biraz aydınlatıcı uygulamanızda bir sakınca yok. Bu ten makyajı yapmasanız dahi cildinizi çok daha pürüzsüz ve parlak gösterecektir. Son önerimiz olarak dudağınıza uyguladığınız hafif renk veren kremsi formüldeki rujunuzu yanaklarınıza uygulayıp parmaklarınızla dağıtın. Makyaj yapmadan da cildinizin ne kadar pürüzsüz, ne kadar kadifemsi ve ne kadar canlı göründüğüne siz bile inanamayacaksınız. Ayrıca size güzel bir haber verelim. Birkaç hafta makyaj yapmadığınız da cildiniz detoksa uğrayacak ve toksinleri cildinizden atmış, dolayısıyla makyaj yapmadığınız sürede de cildinize bir iyilik yaparak onu dinlenmeye bırakmış olacaksınız.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz