Makyaj Yapmak Bu Altın İpuçları İle Daha Keyifli

Hali hazırda zaten makyaj yapmaktan keyif alan ve hatta günlük olarak bir ruj bir allık dahi olsa uygulamaktan geri kalamayan biriyseniz o halde eminiz bu altın öneriler ile artık makyaj yapmak size daha fazla keyif verecek! Bir çoğu makyaj artistleri tarafından da uygulanan, makyajı keyifli hale getirmekle kalmayıp aynı zamanda daha profosyonel gösteren ipuçları yazımızda!

Gün İçerisinde Makyajınızı Daha Taze Göstermek ve Cildinizi Rahatlatmak İçin;

Makyajınızı tazelemek için sprey formdaki gül suyunu tüm yüzünüze sıkabilir, pudralı görünümden kurtulabilirsiniz. Biraz daha allık takviyesi ve doğal tonlarda nude ruj ile toplantı makyajınız hazır. Eğer ekstra olarak abartmak isterseniz göz içinize siyah kalem uygulayabilirsiniz. Peki bu makyajı gece makyajına nasıl çevirebilirsiniz?

Gece makyajı için kontörü biraz abartmanız da hiçbir sakınca yok. Böylece yüz hatlarınız daha da belirginleşecek, elmacık kemikleriniz ortaya çıkacak ve yüzünüze bir renk katmış olacaksınız. Eğer yanınızda kontür ürünü yok ise bronzer yardımıyla da yüzünüzü şekillendirebilirsiniz.

Gözlerinizi Daha Kalkık ve Canlı Göstermek İçin Gölgelendirin;

Elinizdeki bronzerdan göz kapaklarınızın katlanma bölgesine biraz uygulayın. Bu göz çukurunuzun daha belirgin olmasına ve gözlerinizin daha kalkık görünmesine yardımcı olacaktır. Özellikle düşük ve etli göz kapağına sahip olanlar için bu adım altın değerinde! Çok önemli olan bu gölgelendirme adımını uygularsanız düşük göz kapaklarından kyrtylacaksınız!

Klasik incecik eyelinerinizi biraz daha kalınlaştırabilir, göz içine bolca siyah kalem uygulayarak göz altlarına siyah kalemi dağıtabilirsiniz. Böylece dumanlı buğulu bir göz makyajı elde etmiş olacaksınız. Teninizde allığı biraz daha arttırıp bu sefer kırmızı veya bordoya çalan bir ruj ile iddialı bir görünüm elde edebilirsiniz. Böylece düğünlere, gece makyajlarına davetlere özel katılabileceğiniz joker bir makyaj elde etmiş olacaksınız. İşte sabah işe giderken uyguladığınız doğal makyajı toplantı makyajına ve hatta gece makyajında çevirmek bu kadar kolay.

Siz de yanınızda birkaç ürün taşıyarak günlük makyajınızı çok rahat bir şekilde gece makyajına çevirebilir ve bu joker makyajı hemen hemen her ortamda kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz