Manikürünüz Tarzınızı Yansıtıyor

Tırnak şekliniz nasıl manikürü tercih ettiğiniz tarzınızın en büyük göstergelerinden biri. Kadınların en çok önem verdiği ve erkeklerin de ilk dikkatini çektiği eller manikür ile birleştiğinde daha bakımlı hale geliyor. Peki siz nasıl manikürü tercih ediyorsunuz? İşte tarzınızı ve farkınızı ortaya koyabilmeniz için birbirinden farklı manikür önerileri, keyifli okumalar.

Kare Küt Manikür

Kısa tırnakta ideal boy olan kare manikürü tercih ediyorsanız çok rahat edeceğiniz söyleyebiliriz. Özellikle elinizi sık sık suya, sabuna dokunduruyor temizlik maddeleri ile uğraşıyor veya çocuk sahibiyseniz kısa küt tırnaktaki manikür uzun süre manikür yapmadan ellerinizi bakımlı göstermenize yardımcı olacaktır. Kısa küt manikürün en büyük özelliği özellikle koyu renk ojeler ve rakı beyazı ojeler ile harika şekilde uyum sağlamasıdır. Fazla bakıma gerek duymayan küt manikürü haftada bir kez kendi ekseni etrafında törpülediğiniz de bu manikür sizin için yeterli olacaktır. Derinlemesine manikür için ise tırnak etlerini biraz geriye itip yılan ağızlı kesme aparatı ile tırnak etlerini kesmeniz yeterlidir. Kısacası bu bahsedeceğimiz manikürler içerisinde sizin zamanınızı en az alacak ve en kolay bakımını yapabileceğiniz manikür şekli küt manikürdür.

 

Oval Manikür

Oval badem tırnaklara sahip kişilerin tercih edebileceği bir manikür türüdür. Tırnakları bakımlı ve şık gösteren bu manikür türüne sürekli bakım yapmak zordur. Zamanınızı ve vaktinizi alacak bir manikür tipidir. Fakat uzun tırnaklar da harika şekilde durur. Özellikle iş kadınıysanız tırnaklarınızın her daim bakımlı olmasını ve biraz da uzun olmasın seviyorsanız badem manikür şeklini deneyebilirsiniz. Badem manikür şeklinin en büyük avantajı kısa elleri daha uzun ve zarif göstermesi aynı zamanda uzun formda olduğu için oje renklerini daha fazla belli etmesidir.

Stiletto Manikür

Badem manikürün biraz daha zor olanı uç kısımlara doğru iyice incelerek uzayan manikür şekline verilen isim stiletto manikür şeklidir. Kullanımı çok zordur. Özellikle çocuk veya bebek sahibiyseniz bu manikür şeklini kullanmak sizi ekstra zorlayabilir. Kıyafetlerinize takılması, temizlik maddelerine yeterince dokunamamanız veya bebek sahibi olduğunuzda bebeğinizin cildini çizme oranı düşünüldüğünde bu manikür şeklinin tamamen özgür ve iş hayatına atılmış kadınlara özel olarak olduğunu söyleyebiliriz. Halihazırda çok fazla bakım isteyen bu manikür şekli elbisenizin bir köşesine takıldığında da tırnaklarınızın kırılma olasılığı bulunuyor. Saydığımız bu manikür şekilleri içerisinde en zor manikür şekli bu. Fakat çok stil durduğu ve seksi durduğu da bir gerçek.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz