Maskara Hatalarını Nasıl Düzeltebilirsiniz?

 

Maskara makyajın olmazsa olmaz adamlarından biri. Makyajın tamamlayıcısı olan maskara gözlere ayrı bir derinlik katar, özellikle yorgun ifadeyi anında silerek daha aydınlık ve dinç bakışlara kavuşmanıza yardımcı olur. Peki her gün ideal maskarayı uygulamak kirpiklerinizi ok gibi göstermek için hangi adımları izlemelisiniz? Maskara hatalarını nasıl düzeltebilirsiniz? Tüm detaylar yazımızda, keyifli okumalar.

 

Fazla Maskara Uyguladıysanız

2-3 kat fazla maskara uyguladıysanız kirpiklerinizin dolgun görünmesi yerine örümcek bacağı gibi birbirine yapıştığını gözlemlersiniz. Bu durum maskara uygulamalarında en can sıkıcı tekniklerden biridir. Eğer siz de gereğinden fazla maskara yüklemesi yaptıysanız, kirpiklerinizin birbirine yapışmasından şikayet ediyorsanız ihtiyacınız olan şey diken ucu bir maskara tarağı. Bu tarz maskara tarakları kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Göze hassasiyet yaratacak ve zarar verecek ölçüde asla yakın tutulmamalıdır. Kirpiklerinizin başlangıç kısmından uç kısmına kadar maskara tarağı ile kirpiklerinizi taradığınız da maskara kalıntıları dökülecek, fazla maskaradan kurtulmuş olacaksınız. Böylece ideal maskara kirpikleriniz de kalacak, topaklanma minimuma inmiş olacak.

Düz Kirpikler

Düz kirpikler maskara uygularken en büyük problemlerden biridir. Eğer kirpik kıvırıcısı ile bile kirpiklerinizin yeterince kıvrılmadığından şikayet ediyorsanız uyguladığınız maskara çirkin görünecek, aşağıya doğru duran kirpikler sizleri yorgun gösterecektir. Bunun önüne geçmek için maskaranızı uygulamadan evvel kirpik kıvırıcısını biraz kurutma makinesi ile ısıtıp kirpiklerinizi bu şekilde kurutmayı deneyin. Sıcaklığını mutlaka elinizle ile kontrol edin. Bu şekilde kirpikleriniz de adeta bir fön etkisi yaratacak ve kalıcı bir kıvırma işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

 

Bulaşan Maskaralar İçin

Bulaşan maskarayı hemen temizlemeye çalışmak makyajınızı berbat etmekten öteye gitmemenizi sağlar. Makyajınızı berbat etmek ve tüm göz makyajınızı mahvetmek istemiyorsanız maskaranızın kurumasını bekledikten sonra maskaranın çevreye bulaşan kısımlarını temizlemelisiniz. Bunun için bir kulak çöpü yardımıyla bulaşan maskara kalıntılarını kolaylıkla göz kapaklarınızdan çıkartabilirsiniz.

 

Alt Kirpiklere Maskara Uygulamak

Göz makyajlarının bütünleyici bir unsur olması için hem üst kirpiklere hem de alt kirpiklere maskara uyguluyoruz. Bu gözlerimizin daha açık görünmesine ve daha büyük görünmesinin yardımcı oluyor. Alt kirpiklere maskara uyguladıktan sonra siyah veya beyaz göz kalemi uygulamak ise tam bir facia etkisi yaratıyor. Çünkü alt kirpik dibine kalem uyguladığınızda bu kalemin kalıntıları maalesef kirpiklere takılıyor ve alt kirpik dibinde topaklanmalara neden oluyor. Bunun önüne geçmek için alt kirpik diplerinize maskaradan evvel kalem uygulamalı, ardından maskara uygulamalısınız. Böylece kalem kalıntıları alt kirpik dibiniz de birikmeyecek. Özellikle beyaz kalem kullanmayı seviyorsanız bu tekniği mutlaka kullanmalısınız. Hatta beyaz göz kalemini üst kirpik diplerinize maskara uygulamadan evvel uygularsanız maskaranız çok daha muazzam ve mükemmel görünecektir. Sizde bu ayrıntılara dikkat ederek mükemmel kirpiklere kavuşabilirsiniz ve maskara hatalarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz