Modern Saç Kesim Modelleri

 

Saçları değiştirmek demek halihazırda yenilenmenize ve mevcut tarzınızı biraz olsun değiştirmenize yardımcı olacak en önemli adımlardan biri anlamına gelir. Saçlarınızı değiştirirken yeni yılda yepyeni bir tarz edinmeye ve en önemlisi kendinizi biraz daha iyi hissetmeye ne dersiniz? Yazımızda saçlarını değiştirme planları olanların hoşuna gidecek birbirinden modern saç kesim modellerini bulabilirsiniz. İşte o modeller, keyifli okumalar.

Bob Hair

Bob Hair diğer bir adı ile küt saçlar her yıl birbirinden farklı ünlünün denediği ve moda olan saç tasarımlarının arasında yer alıyor. Akımın öncülerinden olan Rihanna ilk ünlü olmaya başladığı zamanlardan bu yana küt saç kesimini çok sık denemiştir. Küt saç kesiminin en güzel yanlarından biri de ev ortamında rahatça şekil verebilmeniz ensenizin açık olması ile bahar ve yazlık mevsimlerde rahatlıkla kullanabilmeniz ve en önemlisi modern bir hava yakalamanızdır. Bob hair modellerin birkaç çeşidi bulunuyor. İşte o modeller;

Arkadan öne doğru uzun kesimler

Saçların ense kısmı biraz daha kısa ön kısmına doğru hafif bir şekilde uzayan bir saç modeli hayal edin. Bu saç modeline bob hair ismi veriliyor. Saçlarınızı biraz içe kıvırarak fönleyip kullandığınızda ise ortaya harika dolgun ve modern bir saç kesimi çıkıyor. Bu saç kesimini kahkül ile birleştirerek çok daha farklı hale getirebilirsiniz.

 

Düz küt saçlar

Dümdüz kesilmiş modern ve kesim hizası net bir şekilde belli olan küt saçlarda oldukça modern bir tasarıma sahip. Bu tarz saçların en güzel yanı hemen hemen her yüz tipine yakışmasıdır.

 

Katlı kesimler

Yıllardır modası geçmeyen en popüler modellerden biri de katlı kesimlerdir. Katlı kesimleri biraz daha modern hale getirmek ve en önemlisi yenilemek adına mutlaka kesimleri yanak hizanızdan çene hizanızdan ve omuz hizanızdan başlayarak kestirin. En az 3 kat kesimini yaptırmayı unutmayın. Kat kesimleri sayesinde az saçlar saçlarını daha fazla gösterebilir ve daha rahat şekillendirebilir. Katlı kesimler özellikle oval kesimler ile birleştirildiğinde ve biraz perçem eklendiğinde ortaya çıkan sonuç harika oluyor.

 

Düz kesimler

Omuz hizasında omzun biraz daha alt hizasında dümdüz kesilmiş saçlar hayal edin. Tıraş makinesi yardımı ile kesilen makas kullanmadan dümdüz bir hiza yaratılan bu kesimler oldukça modern. Barbara Palvin gibi ünlü modellerin de denediği bu kesimler özellikle açık renkli saçlarda harika sonuçlar veriyor.

 

V kesimler

V kesimler arkadan bakıldığında saçın tıpkı bir v harfine benzediği kesimlere deniliyor. Bu tarz kesimler çene hizasından başlayarak hafif bir kat verilerek saçın en ucuna değin v şekli verilerek kesiliyor. Bir makas yardımıyla saç uçlarına ara makas atılıyor ve saçların uç kısmı biraz daha net bir şekilde görünüyor. Bu tarz kesimlerde at kuyruğu modellerinden tutun da kırık fön modellerini varana kadar tüm modeller çok modern duruyor. Siz de bu saç kesimlerinden birini saçlarınıza uygulayarak bahara yepyeni bir imaj ve yepyeni saçlarınız ile başlayan.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz