Çoğu kişi gün içinde, hafta sonu gezmelerinde veya gece davetlerinde makyaj yapar. Özenmeden yapılan makyaj tüm görüntüyü alt üst eder. Yakın temasta bulunduğunuz kişilerin ilk odaklandığı yer yüzünüzdür. Bu yüzden yaptığınız makyajı özenerek yapmanız gerekir. Bu yazımızda işinize çok yarayacak makyaj tüyolarını sıraladık.

Fondöten seçimine dikkat etmelisiniz.

Cilt tipinize uygun olmayan fondötenler komik duruma düşmenize neden olur. Bu yüzden fondöten alırken boyun bölgesinde denemeden almamanız gerekir.

Makyaj yapmanızın amacı başkasına benzemek olmasın.

Bir makyaj hoşunuza gitmeyen kısımları gizler ve beğendiğiniz bölgeleri vurgular. Yüzünüzde vurguladığınız veya gizlediğiniz bölümler sizin bir parçanızdır. Makyaj yaparken amaç kendinizi iyi hissetmek olmalıdır. Başkasına benzemek için yapılan makyaj geçici mutluluğa sebep olur.

Yüzünüzü iyi tanıyın.

En önemli madde budur. Yüzünüze uygun olmayan ve içinize sinmeyen makyaj yapmanız mutsuz olmanıza neden olur. Örneğin, dudaklarınızı beğenmiyorsanız kırmızı rujdan uzak durmanız gerekir. Kırmızı ruj dikkat çekici bir ürün olduğu için, sürdüğünüz zaman dudaklarınızı odak noktası yapmış olursunuz.

Günlük şıklık için doğallığınızı sarsmayan makyaj modelini öğrenin.

Doğal görünümü koruyan ve abartıdan uzak bir makyaj daima önde olmanızı sağlar. Sizi kendinizden uzaklaştırmaz ve yapmacık görüntü oluşturmamanızı sağlar. Doğal makyaj için uygulamanız gereken birkaç adım vardır. Cildinizin parlak görünümü için, cilt tipine uygun bir nemlendirici yardımıyla nemlendirin. Krem allık kullanın. Doğal dudaklar için şeftali tonlarında ruj kullanın.

Dengeli davranın.

Makyajın hoş görünmesini sağlayan en önemli şey dengedir. Yüzünüzde vurgulayacağınız bir bölge varsa, diğer bölgelerin biraz daha geri planda durması gerekir. Örneğin gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, buğulu göz makyajı tercih edin ve yüzünüzün diğer kısımlarına daha doğal renkler uygulayın. Dudaklarınızı vurgulamak istiyorsanız da kırmızı, bordo gibi cesur renk rujlara yönelin. Dudakların vurgulandığı makyajda, gözlere doğal göz makyajı uygulanması gerekir.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz