Olgun Ciltlere Özel Bakım ve Makyaj Önerileri

35 ve 40’lı yaşlardan sonra ince kırışıklıklar iyice kendini belli etmeye başlar. Bunun sonucunda olgun ciltler kendi cilt tiplerine özel uygun bakımlar ve makyajlar yapmak isterler. Bunun en büyük nedeni ince kırışıklıkların makyaj sonucu dolma yapması ve kendini ekstra belli etmesidir. Peki olgun ciltler cilt temizliğini ve makyajını nasıl yapmalıdır? Yazımız da çeşitli önerilerden bahsettik, keyifli okumalar.

Olgun Ciltler İçin Cilt Bakımı

Olgun ciltler mutlaka ciltlerine uygun bir temizleyici ile sabah akşam ciltlerini kir ve yağdan arındırmalıdırlar. Genelde kuru bir cilde sahip olan olgun ciltler gül özlü kremsi formülde veya süt formundaki temizleyicilerden faydalanabilirler. Bu tarz temizleyiciler ile hem ciltlerini temizleyebilir, hem de makyaj kalıntılarından ciltlerini arındırabilirler. Mümkün olduğunca nem veren serumlar ve bolca nem veren içerisinde kolajen bulunan nemlendiriciler ile sabah akşam cilt bakımlarını ve özellikle göz çevresi bakımlarını yapmalıdırlar.

Olgun Ciltler İçin Makyaj Önerileri

Olgun ciltlerin en büyük problemi makyaj yaptıktan sonra özellikle fondöten ve kapatıcının kırışıklıkların arasına dolma problemidir. Bunun sonucunda olgun ciltler ciltlerine herhangi bir makyaj ürünü sürmek istemezler ve dolayısıyla makyaj ürünlerine olan hevesini kaybederler. Fakat doğru ürünü bulduğunuzda kırışıklıklarınızı daha az belli edeceğini söyleyebiliriz. Pudra formundaki ürünlerden kaçınmanızı öneriyoruz. Kremsi formüldeki yapısı ince kırışıklıklarınızın arasına dolmayacak fondötenleri parmaklarınız yardımıyla tıpkı renkli nemlendirici uygular gibi cildinize uygulayabilirsiniz. Pudra formunda olmadığından dolayı kırışıklıklarınızı ekstra belli etmeyecek bu ürünleri aynı zamanda kapatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Kapatıcı tercihinizde ise içerisinde herhangi bir pudra formülü bulunmayan, kendi kendine sabitlenen ince kapatıcıları kullanmanızı öneriyoruz. Olgun ciltlerin en büyük problemi olan solgunluk problemini ise krem allıklar ile çözebilirsiniz. Çözüm önerisi olarak krem allıklar yanaklarınızda kendi cildinizin hafif pembeli etkisini yaratacak ve pudra formüldeki ürünlere göre daha doğal duracaktır. Ayrıca krem allığınızı ruj olarak da kullanabilirsiniz. Likit mat rujlardan kaçınmalı ve mümkün olabildiğince hafif tonlardaki kremsi formüldeki rujları dudaklarınıza parmaklarınız yardım ile uygulamalısınız. Böylece dudak çevrenizdeki kırışıklıklarda ekstra belli olmayacaktır.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz