Online Ev Dekorasyonu Alışverişinde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

 

Günümüzde hem kişisel ihtiyaçlarımızı hem de evimizin ihtiyaçlarını online ve konforlu bir şekilde çeşitli internet sitelerinden temin edebiliyoruz. Bu bize hem zamandan kazandırıyor, hem de ekstra yorumlamamızı engelliyor. Kapımıza kadar gelen ev eşyası ürünlerini satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Eğer siz de henüz yeni ve heyecanlı bir şekilde ev dekorasyonu alışverişi yapacaksanız bu önemli ayrıntılara dikkat etmenizi öneriyoruz. İşte ev dekorasyonu alışverişi yaparken dikkat etmeniz gereken altın kriterler, keyifli okumalar.

 

Ev dekorasyonu alışverişi yaparken mümkün olabildiğince satıcının iyi bir referansı olup olmadığını kontrol etmenizi öneriyoruz. Elbette bu durum çok ünlü siteler için geçerli değil. Çünkü bu siteler halihazırda tek başına muhatap alabileceğiniz ve sizlere garanti sağlayan siteler. Fakat eğer kişiden veya herhangi bir ayrı kuruluştan ürün satın alacaksanız mağazanın puanı, satıcının puanı ve satın alan kişilerin yorumlarını okuyarak işe başlayabilirsiniz. Diğer bir dikkat etmeniz gereken nokta satın alacağınız ev eşyasının ölçüleri. Bildiğiniz gibi internette görseller oldukça farklı sonuçlar doğurabiliyor. Belki de gördüğünüz ve yeterince büyük bulduğunuz bir komodin bir zigon sehpa aslında tahmin ettiğiniz kadar büyük değildir. Bunu anlamak için mutlaka satın alacağınız ürünün sadece görseli ile yetinmeyen ölçülerine de dikkat edin. İdeal ölçülerde bulduğunuz ürünleri satın alabilirsiniz.

Renk Özelliği

Ürünlerin renk özelliğini eğer kumaş bir ürün alacaksanız doku özelliğini işaretlemeyi sakın unutmayın. Aksi halde salonunuzla, yatak odanız veya mutfağınızla uyumsuz bir eşya geldiğinde canınız sıkılabilir.

Ürünün Korunması

Satın alacağınız ürünün nasıl gönderileceğini mutlaka öğrenmek için talepte bulunun. Örneğin cam bir çerçeve alıyorsanız çerçevenin mutlaka pıtpıtlı poşete sarılması, kendi ekseni etrafında bantlanması ve özel kolilere konması gerekmektedir. Eğer camlı veya kırılacak ürünler satın alıyorsunuz bu ayrıntıya mutlaka dikkat etmelisiniz. Keza bu durum mutfak eşyalarında da geçerli. Alacağınız fincan takımı, bardak takımı veya tabak takımının kargoda kırılmayacağından emin olmak adına mutlaka paketlemenin özenli olmasını rica edin. Eğer bu durumdan sorumlu olarak paket elinize ulaştığında kesik, yırtık veya hacimsiz paket gördüğünüzde paketi almaktan kaçının ve geri iade olarak yollayın. Tüketici haklarınızı bilmek online alışverişi çok daha keyifli hale getirir. Siz de ev dekorasyonu alışverişinde bu kriterlere dikkat ederek daha verimli ve daha mutlu bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

CEVAP VER

Yorum atmayı unutmayın
Lütfen isminizi giriniz